Доступність посилання

ТОП новини

Євросоюз підтримує участь України на європейському енергетичному ринку, але нагадує українському уряду про необхідність реформ в енергетиці.


Наталія Вікуліна Брюссель, 28 лютого 2006 (RadioSvoboda.Ua) - Євросоюз підтримує участь України у європейському енергетичному ринку, але для цього український уряд має провести реформи в енергетиці. Про це заявив Комісар ЄС з енергетики Андріс Пієбалґс на конференції у Брюсселі, присвяченій українській енергетиці.

Євросоюз зацікавлений у створенні енергетичного ринку із країнами-сусідами, в тому числі Україною, заявив Комісар Пієбалґс:

“Україна має бути частиною ширшого європейського енергетичного ринку. Це вимагає серйозних зобов”язань українського уряду щодо реформування електроенергетичного й газового сектора. Я можу вам сказати з нашого власного досвіду у Євросоюзі, що це – непросте завдання”.

Аби співпрацювати з Євросоюзом у галузі енергетики, Україна має дотримуватися міжнародних стандартів енергетичної безпеки, наближувати законодавство до європейського тощо. Окрім того, об”єднана електрична система України має бути технічно сумісною з електричною системою Європи, а це вимагає великої роботи. Комісар повідомив, що до кінця цього року стануть відомими перші результати дослідження за фінансової підтримки Єврокомісії – це дослідження визначить, як можна підключити електричні системи держав СНД до системи Євросоюзу.

Україна та Євросоюз отримали кращі можливості для співпраці на енергетичному ринку після підписання у грудні минулого року Меморандуму про взаєморозуміння в галузі енергетики. Міністр палива та енергетики Іван Плачков так сказав про передбачені цим документом пріоритети:

“Головним серед них, безперечно, є підвищення рівня енергетичної безпеки європейського континенту. Події кінця минулого та початку цього року у контексті взаємовідносин між Україною та Росією, а також між Росією та країнами Європи з питань транзиту та поставок газу тільки підтверджують правильність визначення цього пріоритету”.

Головний банкір Європейського банку реконструкції й розвитку Люїс Борго сказав в інтерв”ю радіо “Свобода”, що рішення України інтегруватися з енергетичними системами Євросоюзу має сприяти реформам, а також інвестиціям в енергогалузі. Водночас банкір нагадав, що Україна повинна краще себе організувати й багато зробити для збереження електроенергії. Справді, у перерахунку на вироблену продукцію Україна споживає в три-п”ять разів більше енергії, ніж розвинені країни. Депутат Верховної Ради Юрій Оробець у Брюсселі заявив, що енергозбереження має розглядатись як найважливіший додатковий енергоресурс для України, не менш вагомий, ніж нафта й газ.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG