Доступність посилання

ТОП новини

“Звуки життя”: З масляною в піст.


Київ, 3 березня 2006 року. З початком весни в Україні починається тиждень справжніх розваг і відпочинку. Називається він Масляним. Протягом семи днів, за народними традиціями, люди їдять млинці, гуляють весілля, словом насолоджуються життям перед Великим постом. Цього року він починається з наступного понеділка. Про значення найтривалішого посту, його відмінність від дієт, про свято Масляної сьогодні у “Звуках Життя”- З МАСЛЯНОЮ В ПІСТ - з Надію Шерстюк.

Кожний день Масляного тижня має своє ім’я та значення. Понеділок називався “зустріччю”. Весела товстуха Масляниця тільки починала святкування. На перший день Масляної, в “м’ясопусну” неділю, за стародавнім звичаєм, готувався холодець з свинячих ніжок; тому цей день ще називався “нижкові заговини”. А от наприкінці тижня зазвичай готували млинці - головний атрибут Масляної. Кореспондентка Звуків життя Леся Штогрин знає, що потрібно аби млинці були смачними, і наскільки їх люблять українці.

Аудіозапис програми. Перший випуск:

У давні часи - раннього християнства - піст був суворим. Адже піст - збігається з постом Ісуса Христа у Юдейській пустелі - де він лише пив воду. Тож і справжні християни намагались повністю відмовитись від їжі, лишаючи у раціоні лише воду і хліб. Таким чином дисциплінується тіло і збагачується дух - каже Владика Української автокефальної православної церкви Ігор Ісиченко.

Аудіозапис програми. Другий випуск:

Під час посту найголовнішим є добровільне обмеження себе в задоволеннях, жертовність, добрі справи і смиренність. Незалежно від віри люди, які постують повинні дотримуватися усіх релігійних канонів. Але для деяких віруючих існують послаблення у пості. У мусульман, так само як і в християн, вагітні, діти, хворі та подорожні взагалі звільняються від посту. Кримський кореспондент радіо "Свобода" Володимир Притула знає про усі дрібниці мусульманського посту у кримських татар.

Аудіозапис програми. Третій випуск:

Чим же відрізнається піст, від, скажімо дієти? Релігієзнавець Дмитро Степовик каже, що дієта - це лише частина посту, головна мета якого полягає у іншому.

Аудіозапис програми. Четвертий випуск:
XS
SM
MD
LG