Доступність посилання

ТОП новини
24 Вересень 2018, Київ 20:04

Знову про кримський референдум щодо державного статусу російської мови.


Володимир Притула Симферополь, 8 березня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - Ми знову повертаємося до теми кримського референдуму про державний статус російської мови. Якщо кримський уряд саботуватиме підготовку до цього референдуму щодо статусу російської мови, то уже 15-го березня буде скликана позачергова сесія і її наслідки можуть бути найрадикальнішими. Таку заяву учора на засіданні президії Верховної Ради АРК зробив спікер парламенту автономії Борис Дейч.

На засіданні президії Верховної Ради Криму її керівники, а це – члени Партії Регіонів, звинуватили кримського прем’єра Анатолія Бурдюгова у намірах зірвати проведення референдуму і пригрозили відправити його у відставку. З ініціативою проведення цього референдуму, нагадаю, виступили кримські організації Партії Регіонів і Партії “Російський блок”, а підтримали – депутати з Партії “Союз”.

А в понеділок глава уряду автономії Анатолій Бурдюгов заявив, що виконати постанову кримського парламенту від 28 лютого про проведення в регіоні 26 березня референдуму щодо статусу російської мови – неможливо, оскільки кошти для цього не передбачені Республіканським бюджетом АРК на нинішній рік.

Тож засідання президії кримського парламенту виявилося бурхливим і багатим на політичні заяви та звинувачення. Каже 1-й заступник голови Верховної Ради Криму, лідер республіканської організації Партії Регіонів Василь Кисельов: “Якщо будуть спроби зірвати референдум, ми залишаємо за собою право наступного тижня привезти до Сімферополя десятки тисяч виборців, які підписалися за проведення референдуму. І ми їх приведемо на центральний майдан Сімферополя. Якщо воля людей ігноруватиметься”.

Прем’єра Бурдюгова “регіонали” звинуватили не тільки у саботажі підготовки референдуму, але й у намірах зірвати у Криму вибори. Глава уряду автономії з цим не згоден: “Ультимативні заяви Василя Олексійовича Кисельова, чесно кажучи, насторожують. Після минулих виборів, які організовували ви як влада, тепер ми все це розсьорбуємо. Але й зараз ви уособлюєте владу! І не треба звалювати всі проблеми зі здорової голови на хвору!”.

Додам, що учора ж Центральна виборча комісія України заборонила окружним і дільничим тервиборчкомам Криму брати участь у підготовці і проведенні цього референдуму. І голова Виборчої комісії автономії Олексій Кондратенко уже з цим погодився публічно.
XS
SM
MD
LG