Доступність посилання

ТОП новини

Лейпцизький книжковий ярмарок відкрився врученням премії Юрію Андруховичу.


Надія Кандиба Німеччина, 15 березня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - У Лейпцигу в середу відкрився черговий книжковий ярмарок. Його головними темами цього разу стали східноєвропейська література, а також література для дітей та молоді. В рамках урочистого відкриття, що відбулося в концертному залі Гевандхаус, українському письменнику Юрію Андруховичу вручили Лейпцизьску книжкову премію за європейське порозуміння.

Премію розміром у 15 тисяч євро Юрій Андрухович отримав за роман „Дванадцять обручів”. Віднедавна німецькі читачі мають змогу теж особисто ознайомитися з цієї книжкою. У видавництві Suhrkamp вона вийшла німецькою мовою в перекладі Сабіни Штьор. Нагадаємо, що Лейпцизьку книжкову премію засновано 1994-го року. Серед її лауреатів – такі видатні майстри пера, як угорці Петер Надаш та Імре Кертеш, серб Александар Тісма, хорватська письменниця Славенка Дракуліч. У нещодавньому інтерв''ю Радіо «Свобода» сам Юрій Андрухович так прокоментував вручення йому такої поважної нагороди:

„Загалом це для мене приємна подія. Нічого оригінального тут не скажу. Важливо для мене, що таким чином відзначений саме роман „Дванадцять обручів”. Якось ще до сьогодні я вважаю його своїм найкращим. Мені приємно, що журі цієї премії має таку ж саму думку відносно цього твору”. З українських письменників крім Юрія Андруховича до Лейпцига приїхали також Андрій Курков, Сергій Жадан, Оксана Забужко, чиї книжки теж уже перекладені німецькою мовою. Серед новинок - в австрійському видавництві Droschl нещодавно вийшли „Польові дослідження з українського сексу” Забужко, а в німецькому Suhrkamp - „Історія культури початку століття” Жадана.

Загалом до Лейцпига привезли свою продукцію близько 2150 експонентів з понад 30 країн світу. В рамках ярмарку відбувається також літературний фестиваль „Лейпциг читає” – це 1800 заходів на 250 різних площадках і не тільки на території самого виставкового центру. Ось що сказав про це „весняне свято книги” директор Лейпцизького ярмарку Олівер Цілле:

„Все місто разом з нами святкує книжковий ярмарок. У світі такого ще ніде не було. На мою думку, кожний автор, завітавши до Лейпцига, може знайти ту форму презентації своїх творів, яка йому найбільше до вподоби”.

На ярмарку, який триватиме до 19 березня, очікується близько півтори тисячі авторів, літературних критиків, дослідників, музикантів, акторів і навіть спортсменів. Паралельно в Лейпцигу відбудеться черговий ярмарок книжкового антикваріату, куди 80 торгівців з восьми країн привезли скарби 500-річної історії книговидання.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG