Доступність посилання

ТОП новини

Теледебати Берлусконі-Проді.


Наталка Кудрик 15 березня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - В Італії відбулися (у вівторок 14.03 ввечері) теледебати між Сильвіо Берлусконі і Романо Проді - кандидатами на посаду прем’єр-міністра. Після 10 років ці політики знову зустрілися у форматі віч-на-віч. Вони намагалися представити свої програми і водночас критикували діяльність один одного. На думку більшості оглядачів, цього разу теледуель закінчилася внічию, виборці не почули від кандидатів конкретних планів щодо майбутнього розвитку країни.

Першим теледебатам під час нинішньої виборчої кампанії в Італії передували гострі суперечки. Кандитати на прем’єрську посаду з’ясовували, якими мають бути правила гри у студії, кожний переживав, що саме його права будуть обмежені. Нарешті зустріч відбулася за умов суворого регламенту, італійці взяли за зразок американський сценарій. Кандидати мали по дві хвилини на відповіді, також у студії були два журналісти провідних видань, які ставили запитання, і ведучий контролював регламент розмови.

Для Професора Романо Проді, як його називають в Італії, такий формат спілкування видався більш зручним. Дотримуючись часу , він давав загальні відповіді, переважно від імені свого лівого блоку. Натомість досвідчений оратор і телевізійний боєць Берлусконі, звиклий до довгих монологів, трохи нервувався і скаржився на брак часу.

За півтори години кандидати намагалися обговорили теми податкового законодавства, нелегальних іммігрантів, збільшення жіночого потенціалу в італійській політиці та інше. Суперники скористалися також можливістю вколоти один одного зауваженнями. Кавалер Берлусконі ( такий титул він має в Італії) обізвав коаліцію Проді прокомуністичною. А лідер опозиції закидав чинному прем”єру зловживання посадою заради власних інтересів - йшлося про діяльність медіа-корпорації Берлусконі „Медіасет”. Романо Проді звинувачув нинішній уряд у бездіяльності. За його словами, чинний кабінет вважає винним у негараздах навіть відомого італійського революціонера Джузеппе Гарібальді.

Ось репліка Романо Проді: „Ви успадкували все з минулого. 5 років , як ми маємо цей уряд, і він говорить ніби від імені опозиції. Чи це можливо так вводити в оману країну?Але за ці 5 років зі 120 парламентаріями проурядової більшості що Ви зробили? Хіба що створили закони, вигідні для себе ”.

Сильвіо Берлусконі такий виступ не сподобався і він відповів:

“І як не соромно?! За 5 років ми здійснили більше реформ, ніж усі попередні уряди за всю історію країни. 36 грандіозних реформ. Роботу нинішнього уряду неможливо порівняти з жодним іншим. І хтось буде казати, що ми нічого не зробили?!”

Після ефіру обидва кандидати заявили журналістам, що кожний вважає себе переможцем у двобої. Дебати дивилися понад 16 мільйонів глядачів. За деякими опитуваннями, переможцем теледуелі назвали Романо Проді. Але більшість оглядачів провідних мас-медіа вважають, що поєдинок закінчився внічию. На думку тележурналіста Антоніо Соччі, це була дуель між Італією 1996 року, коли перемогли лівоцентристи із Проді, та Італією 2001 року, як здобув перемогу Берлусконі. Не вистачало під час ефіру Італії 2006 і майбутніх років.

Говорить журналіст Антоніо Соччі: „Виглядало так, ніби Проді прикинувся політиком -новачком, котрий повернувся в Італію після 30 років і не належав до впливових політиків. Берлусконі був дуже напружений, зайняв оборонну позицію. Жоден не сказав, що хоче зробити для країни і яким чином”.

Другий раунд теледебатів Кавалера і Професора відбудеться 3 квітня, за 5 днів до виборів. Нині правоцентристи під проводом Берлусконі на кілька відсотків відстають від лівих сил на чолі із Романо Проді.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG