Доступність посилання

ТОП новини

Ситуація на придністровській ділянці українсько-молдовського кордону залишається напруженою.


Тетяна Ярмощук /images/photo/Transdnister_border_flags.jpg Київ, 20 березня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - На пункті пропуску “Платонове”, з боку невизнаної республіки, мешканці Придністров’я протестують проти зміни митних правил, які запровадили Україна та Молдова. Для врегулювання конфлікту на придністровській ділянці, Україна закликає Молдову вдатися до нестандартних кроків. Побувала у невизнаній республіці Придністров’я кореспондентка радіо “Свобода” Тетяна Ярмощук.

“Україна – ми твої діти!”, “Ні економічній блокаді Придністров’я!”, “Ющенко! Не затягуй петлю на шиї українців Придністров’я”. З такими гаслами пікетують мешканці самопроголошеної республіки на пункті пропуску “Платонове” з боку придністровської ділянки українсько-молдовського кордону:

“Ми хочемо, щоб нас признали, і щоб відкрили цю блокаду. Як нам жити? Ось стоїть наш вантаж. Ми не можемо його відправити. Нам всі обіцяють, мовляв, ви поступіться, пропустіть вантаж, і ми вам повернемо митні збори. Однак це неправда. Україна має нам допомогти, бо ми українці. Вороніну ми не потрібні, Україна нас не хоче визнати. Ми не потрібні Молдові, вони не дозволяють нам спілкуватися нашою мовою, для нас нічого там не світить”. “Це українська земля, до Дністра. Ми хочемо до своєї України, ми діти її. Чого Ющенко нас покидає? Поставив перепони”, чи що потоваришував з Вороніним?”

Такими закликами зустріли журналістів жителі невизнаної республіки.

На українській ділянці стоїть шість вантажівок, які не мають відповідного митного оформлення, тож українці їх не пропускають, а митники cамопроголошеної республіки не випускають назад.

Водій Петро Дзюбак стоїть зі своїм вантажем з 3 березня. Каже, що про нові митні правила його заздалегідь не попереджали:

“Моє керівництво - в Одесі, а відправник - у Тирасполі. Ну приїздили представники з Тирасполя, походили, поспівчували. Потрібно, щоб нагорі там все вирішили, оскільки ми є просто заручниками. Виділили нам стометрівку, тут і ходимо”.

Заступник начальника Котовської митниці Іван Кривий наполягає, що Придністров’я продовжує займатися самоблокуванням: “Якщо суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності Придністровського регіону виконають ті вимоги, то ми готові оформлювати всі вантажі, які йдуть з Придністров’я”.

Представник України з Придністровського врегулювання Дмитро Ткач заперечує гуманітарну катастрофу у Придністров’ї, про яку заявляє влада невизнаної республіки:

“Ми пропускаємо через “Слобідку” в день 16-20 вагонів в бік Придністров’я – це металобрухт. І звідти ми приймаємо лише пусті вагони. Не дивлячись на те, що 80 підприємств Придністров’я отримали реєстрацію в Молдові, їм категорично заборонено митно оформляти ті вантажі, які йдуть через нас” – зазначив Дмитро Ткач.

Митники самопроголошеної республіки на пункті пропуску Кучургани відмовилися спілкуватися з журналістами, мотивуючи це необхідністю взяти дозвіл у керівництва Придністров’я.
XS
SM
MD
LG