Доступність посилання

ТОП новини

Юрій Луценко – не такий важкий березень як буде важким квітень.


Геннадій Сахаров /images/photo/Lutsenko_press_20.03.06.jpg Дніпропетровськ, 20 березня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - 18 березня у Дніпропетровську з робочим візитом перебував міністр внутрішніх справ україни Юрій Луценко.

Юрій Луценко провів нараду з керівним складом Управління внутрішніх справ у Дніпропетровській області, на якій йшлося про підсумки роботи міліції у перших двох місяцях цоього року. Зазначено що у цілому міліція у області працювала ефективно. За всіма показниками дніпропетровська міліція знаходиться на перших місцях в Україні. Проте міністр внутрішніх справ висловив незадоволення ситуацією у Кривому Розі та Павлограді, де послаблена робота з боротьби з розповсюдженням наркотиків і діють незаконні пункти прийому металобрухту. Керівники обласного управління боротьби з економічними злочинами отримали попередження за відсутність роботи у напрямах боротьби з незаконними акцизними марками і торгівцями та виробниками фальсифікованої горілки. Зазначивши що в Україні виявлені непоодинокі випадки викривлення виборчих списків, неякісної роботи паспортних столів та РАГСів, Юрій Луценко визначив одним з основних напрямів роботи перед виборами тотальну перевірку списків виборців.

Юрій Луценко повідомив що у день виборів буде підсилене патрулювання вулиць з метою недопущення незаконної агітації. Працівники міліції, котрі законом позбавлені права знаходитися на виборчих дільницях, чергуватимуть біля дільниць. Але в разі виникнення потреби припинення правопорушень будуть готові до дій.

Для міліції, сказав Юрій Луценко, “не так важкий березень як буде важким квітень. Я знаю про плани деяких політичних сил після виборів розпочати вуличні акції. Це їхнє конституційне право. Немає ніяких заперечень щоб вони це робили. Якщо при цьому не буде перейдена межа закону ми забезпечимо їм таку можливість. Всі, хто бажає замість саджати картоплю йти на майдан – це іхнє право, всі, хто хоче агітувати за чи проти результатів виборів, мають на це право, але всі мають прийняти до відома ті результати волевиявлення, які будуть офіційно оприлюднені ЦВК.”

Юрій Луценко висловив здивування нещодавнім рішенням нікопольського суду, яким на день виборів міліції заборонено знаходитися на території міста і з притаманним йому гумором зазначив що на такій судовій гілці влади можна хібащо повіситися. Він також повідомив про призначення премій громадянам, які допоможуть викрити значні порушення закону про вибори:

“У міліції є страхова компанія, сто відсотків акцій її належать міліції. І за минулий рік у нас є нерозподіленого прибутку цієї компанії на триста тисяч гривень, щоб ніхто не мав сумніву що я не відволікаю кошти державного бюджету. Саме цими коштами компанії ми можемо нагородити – три премії, сто п’ятдесят, сто і п’ятдесят тисяч гривень - за виявлені факти грубих фальсифікацій на виборах. У мене є оперативна інформація з двох областей про те що певні друкарні високого технічного рівня готуються випустити бюлетені для виборів місцевих керівників. Мова йде про міських голів і депутатів міськрад у привабливих економічних реґіонах. Також є оперативна інформація, яка вже підтверджується, що тисячі осіб зникають зі списків виборців певним чином. А також я не відкидаю того що ми знайдемо випадки брудного піару. Наприклад, можу сказати що у Києві вчора було затримано, якщо не помиляюсь, двадцять п’ять тисяч незаконних газет “Правда про Кличка”, які не мають вихідних даних, встановлених законом. Оці три напрямки – фальсифікація списків, використання чорного піару незаконного характеру і підготовка до фальсифікації результатів виборів – дійсно оголошений конкурс. Хто знайде найбільше порушення, отримає премію.”

Роз’яснюючи ситуацію з раніше засудженими особами у виборчих списках, Юрій Луценко повторив вже неодноразово дані ним пресі пояснення і повідомив що правоохоронні органи не знайшли у списках кандидатів у депутати до місцевих органів влади на Дніпропетровщині осіб з непогашеними судимостями.
XS
SM
MD
LG