Доступність посилання

ТОП новини

Нова стратегія ВООЗ з подолання туберкульозу.


Людмила Литовченко Прага, 20 березня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - Загрозлива ситуація з туберкульозу, яка завжди була індикатором соціального благополуччя в суспільстві, на початок нового тисячоліття склалася не лише в Україні, а й в усьому світі. Загальна кількість хворих на цю хворобу в світі сягає 50-60 мільйонів. «Зупинити туберкульоз» - таку мету ставить перед собою всесвітня організація охорони здоров’я. Про нову стратегію цієї організації від співробітників ВООЗ довідалась кореспондент РС Кетлін Мур.

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) оголосила в п’ятницю про початок нової стратегії боротьби з туберкульозом. На цій стратегії ґрунтуватиметься широкосяжний всесвітній план «Зупинити туберкульоз», що його оголошено раніше цього року. За допомогою цієї стратегії ВООЗ сподівається за наступні десять років удвічі скоротити смертність від туберкульозу й так урятувати 14 мільйонів життів. Про новий план ВООЗ кореспонденту РС розповідає представник цієї установи доктор Мукунд Аплікар:

«Всесвітній план засновано на стратегії «Зупинити туберкульоз». Її ми зараз і оприлюднюємо. Ця стратегія нова в тому розумінні, що вона є розвитком того, що вже діє. Йдеться про схему, знану як «ДОТС» – короткий курс лікування під безпосереднім наглядом. Вона існує вже десять років і допомогла досягти величезного поступу».

За словами представника ВООЗ, за цією схемою вилікували понад 20 мільйонів хворих. Але вже необхідна й нова стратегія. Самої схеми «ДОТС» не досить, щоб досягти мети скоротити захворюваність на туберкульоз удвічі до 2015 року чи й зовсім звільнити світ від цієї хвороби. До того ж виникають нові проблеми, з якими схема «ДОТС» недостатньо вправляється. Далі представник Всесвітньої організації охорони здоров’я повідомив кореспондента РС про мету, що її ставить перед собою організація у подоланні тяжкої хвороби:

«Наша перша мета – в 2015 році досягти мети з ООНівського Плану розвитку тисячоліття: скоротити поширення туберкульозу на половину і смертність від туберкульозу на половину. Ми дуже сподіваємося, що зможемо досягти її. При цьому два найбільші реґіони, на яких ми маємо зосередити увагу, – це Африка, бо там наростає епідемія, і Східна Європа, де стійкий до ліків туберкульоз став величезною проблемою».

Як каже представник ВООЗ, до 2050 року вони сподіваються взагалі викорінити туберкульоз, тобто знизити захворюваність до рівня менш як в один випадок на мільйон населення. Але для цього потрібні колективні зусилля всіх людей і всієї світової спільноти, - розповів доктор Мукунд Аплікар у розмові з кореспондентом РС про нову стратегію Всесвітньої організації охорони здоров’я з подолання туберкульозу.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG