Доступність посилання

ТОП новини

Труднощі перекладу або чому загрожують списки виборців у Криму.


Володимир Притула Симферополь, 20 березня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - У Криму вибори можуть не відбутися через те, що списки виборців сформовані з багаточисельними помилками. В усякому випадку так стверджує місцева преса і частина політичних сил.

За оцінками низки громадських організацій Криму, прізвища до 10% кримських виборців або спотворені, або не внесені у виборчі списки. Формально відповідальність за формування таких списків лежить на органах місцевого самоврядування, які в Криму перебувають, практично, під повним контролем Партії регіонів чи її політичних союзників.

Проте, саме “регіонали” зараз активно звинувачують “помаранчеву” владу у нездатності організувати вибори, навіть у намірах їх зірвати у Криму, де сильні симпатії населення до “блакитних” політичних сил. Каже 1-й заступник голови Верховної Ради Криму, лідер кримської організації Партії регіонів Василь Кисельов: “Свідомо Україна, керівництво держави зриває вибори. В Криму, в усякому випадку, це очевидно. Ситуація більш серйозна, аніж ви собі уявляєте. Я на власній шкірі відчув, що це таке. Двічі я був у виборчій комісії, але не зміг себе включити у список. Три роки живу у Сімферополі, був у списках, а тепер у списках мене немає. Дружина є, а мене немає”, - сказав 1-й заступник голови Верховної Ради Криму Василь Кисельов.

Голова Виборчої Комісії АРК Олексій Кондратенко розповів журналістам, що відповідальні за формування списків чиновники використовували для перекладу з російської мови на українську комп’ютерні програми, що призвело до спотворення прізвищ багатьох виборців. Той же Василь Кисельов розповів, як Кошельков став Гаманцевим, а Мельников – Мірошниковим.

Тим часом представники “помаранчевих” політичних сил відкидають звинувачення з боку “блакитних”. Вони звертають увагу на те, що переважна більшість наведених “регіоналами” прикладів стосуються Ялти і Керчі, де мери – члени Партії регіонів, а також Сімферополя, де мера підтримує партія “Союз”, що теж входила до коаліції “Крим – за Януковича!”. Каже один з керівників кримської організації партії “Реформи і порядок” Андрій Іванець: “На цій темі спекулюють Партія регіонів, можливо для того, щоб мати ще один аргумент щодо проведення виборів по статусу російської мови у Криму, можливо, для того, щоб зробити на цьому анти владний піар. Але це дуже сумнівний піар з боку Партії регіонів, оскільки займаються перекладанням списків саме органи влади, які контролюються або “регіоналами”, або їхніми політичними союзниками”, – вважає активіст “ПРП” Андрій Іванець.

Водночас, керівник кримського виборчкому Олексій Кондратенко повідомив, що ситуація зі списками поволі виправляється, правда, поки що у сільських районах автономії: “Якщо після наради, проведеній у Раді міністрів у сільських районах розпочали займатися предметно і конкретно: передруковувати повністю списки, но у низці міст абсолютно нічого ніхто з цього питання не робить ”. Місцеві ж спостерігачі відзначили, що сільські районні держадміністрації контролюють “помаранчеві” політичні сили, а от міські виконкоми – залишаються за “блакитними”.
XS
SM
MD
LG