Доступність посилання

ТОП новини

Урочисте призначення нових кардиналів у Ватикані.


Наталка Кудрик Рим, 24 березня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - Сьогодні у Ватикані урочисто будуть призначені 15 нових кардиналів, імена яких Папа Римський оголосив місяць тому. Введення в сан нових дорадників Святого Отця відбудеться під час першої консисторії Бенедикта XVI. Консисторією називаються загальні збори всіх кардиналів під головуванням Папи, де вирішуються важливі справи Церкви.

Сьогоднішній події у Ватикані надають особливого значення: за час понтифікату Папи Бенедикта XVI – це перші урочисті збори кардиналів. Кардиналів призначає особисто понтифік, вони є найголовнішими співробітниками Папи Римського і представляють найвищу духовну владу католицької церкви.

На цьому наголосив Бенедикт XVI, оприлюднюючи у лютому імена нових дорадників: „...Кардинали повинні підтримувати і допомагати наступнику Святого Петра”.

В урочистій консисторії у Ватикані братимуть участь два українських кардинали Любомир Гузар та Мар’ян Яворський.

15 кардиналів отримають грамоти призначення і кардинальські відзнаки. Серед нових імен найбільш відомий в Україні краківський архієпископ-митрополит Станіслав Дзівіш, особистий секретар покійного понтифіка Івана Павла Другого. Троє з новопризначених у віці понад 80 років, тобто вони не матимуть право голосу під час обрання нового Папи. Бенедикт XVI відзначив їх кардинальською гідністю за зразкове служіння церкві.

Таким чином нині у Ватикані 193 кардинали. А кардиналів-виборців, яким до 80 років, тепер 120. Таку кількість затвердив ще Папа Римський Павло VI, і як сказав чинний понтифік Ратцингер, він хоче зберегти саме такий склад колегії.

Після сьогоднішньої наради керівний склад Ватикану можна вважати повністю укомплектованим. В інтерв”ю радіо „Свобода” Посол України при Святому престолі Григорій Хоружий наголосив:

„Колегія кардиналів буде у повному складі - це є важливим, Цікаво, що можна говорити про те, що кардинали, мабуть, збиратимуться трохи частіше і обговорюватимуть актуальні проблеми церкви і світу”.

До перших призначень кожного понтифіка і до першої консисторії у Ватикані придивляються особливо, адже це говорить про майбутні кроки Папи. У колегії кардиналів є представники різних регіонів. За словами Посла Григорія Хоружого, це свідчить, що католицька церква є Вселенською церквою, яка представлена у всьому світі.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG