Доступність посилання

ТОП новини

Виборці у США голосують за Ющенка, але ЗМІ пишуть про його поразку.


Сергій Куделя Вашингтон, 26 березня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - “Україна схиляється у бік Росії”, “Проросійська опозиція попереду” та “Поразка правлячої партії” – під такими заголовками американські ЗМІ повідомляють про попередні результати виборів в Україні. Вони пишуть, що Партія Регіонів, очолювана Віктором Януковичем, колишнім суперником Віктора Ющенка на президентських виборах, тепер контролюватиме майже третину місць в українському парламенті. Однак, найболючішу поразку, на думку американських журналістів, Ющенко зазнав від Юлії Тимошенко, звільнену ним з посади Прем’єр Міністра пів року тому. Водночас, в американських публікаціях також наводяться слова Міністра Закордонних Справ України Бориса Тарасюка, який стверджує, що результати парламентських виборів не вплинуть на зовнішню політику України. Детальніше про американську реакцію і про те, як голосували українці у США розповідає наш кореспондент у Вашингтоні Сергій Куделя.

Повідомлення про хід голосування в Україні передують на американському телебаченні кадрам побиття та арештів демонстрантів у Білорусі. Разючий контраст ситуації у двох сусідніх державах . Демократичність цьогорічних парламентських виборів американські видання називають головним досягненням Президента Ющенка після “помаранчевої революції”. Однак, як відзначають американські спостерігачі, попередні результати виборів свідчать, що політична сила очолювана Ющенком втратила довіру багатьох своїх виборців. Серед головних причини цього вказується на погіршення економічної ситуації в Україні та розкол в середині “помаранчевої коаліції.”

Все ж, багато виборців, які прийшли голосувати на дільницю у Вашингтоні, говорять, що останній рік не змінив їхнього ставлення до Ющенка. Тут, як і півтора роки тому, переважають прихильники чинного президента. Хоча, зараз людей із партійною символікою набагато меньше. Подекуди можна побачити лише помаранчеві шалики революційних часів. Зменшилася і активність самих виборців. За 12 годин роботи дільниці тут проголосувало лише близько чотирьохсот осіб, або меньше 10% від зареєстрованих тут виборців. Ті ж, хто прийшов, кажуть, що цього року голосували без особливого завзяття. І пов’язують своє головне занепокоєння із можливістю повернення Віктора Януковича до крісла глави уряду. Серед несподіваних відвідувачів виборчої дільниці у Вашингтоні – Девід Кремер, другий заступник Державного Секретаря США. Він каже, що зазирнув сюди лише на декілька хвилин, щоб власноруч подивитися на хід голосування. Американські посадовці загалом вдоволені ходом передвиборчої кампанії в Україні і називають її найдемократичнішою в історії держави.

Як пише газета “Вашингтон Пост”, у неофіційних перемовинах з Києвом Вашингтон спонукає лідерів “помаранчевої коаліції” до об’єднання у Верховній Раді. Водночас, офіційна позиція США залишається незмінною – американська влада готова співпрацювати із будь-якою урядовою коаліцією, у незалежності від її кольорів.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG