Доступність посилання

ТОП новини

В Криму наростають акції протесту проти фальсифікації результатів виборів до парламенту автономії.


Володимир Притула Сімферополь, 29 березня 2006 (RadioSvoboda.Ua) – В Криму наростають протести проти фальсифікації результатів виборів до парламенту автономії. Сьогодні у Сімферополі різні політичні сили провели мітинги з вимогами переголосування, а нинішні депутати, які ці вимоги підтримують, на знак протесту зірвали проведення останнього пленарного засідання Верховної Ради автономії старого скликання. Чому продовжують кипіти пристрасті в Криму?

Спікер кримського парламенту нинішнього скликання Борис Дейч сухо попрощався з небагатьма депутатами Верховної Ради автономії, які прийшли на останню сесію. У залі – лише “регіонали”. Решта депутатів – представників різних політичних сил – ногами протестують проти перемоги Партії регіонів та створеного нею Блоку “За Януковича!”, який, за попередніми даними, може отримати 33% голосів кримчан на виборах парламенту автономії. Опоненти “регіоналів” та їхні колишні союзники вважають цю перемогу нечесною і вимагають мінімум – перерахунку бюлетенів, максимум – перевиборів до Верховної Ради АРК.

І вже сьогодні низка кримських політичних сил розпочали акції протесту. Зранку мітинг під стінами кримського парламенту провели представники блоків Куницина і “Не так!” та Партії зелених. У пікетувальниках надписи: “В Криму вибори зірвані!” і “Нас обрахували!”. Каже один з лідерів Блоку Куницина Олександр Лієв: “Нас обрахували не тільки на плакаті, нас обрахували на виборах. Ми знаємо точну цифру, на яку нас обшараювали. Ми знаємо, що у нас украли близько 70 тисяч голосів. Це вкрали у Блоку Куницина. Ми підозрюємо, що близько 5 тисяч вкрали у “Нашої України”. І в Блоку “Не так!”, у Партії зелених, навіть у Блоку Юлії Тимошенко.Я не хочу робити категоричних висновків, але більшість оцих перерахувань показали, що ці голоси пішли до політичної сили, яка перемогла на виборах у Криму”, - заявив Олександр Лієв, представник Блоку Куницина, виборчого об’єднання, яке, за тими ж даними, іде другим з 9-ма відсотками.

Втім, лідер кримських “регіоналів”, 1-й віце-спікер місцевого парламенту Василь Кисельов каже, що про фальсифікації говорять лише аутсайдери: “Це несерйозно та алогічно – президент уже заявив, що вибори пройшли без порушень. І ми з цим погоджуємося, хоч у нас в Криму вкрали близько 13% голосів! ”.

Також до вимог визнати вибори депутатів Верховної Ради автономії недійсними уже приєдналися кримські організації Народного Союзу “Наша Україна”, Блоку Юлії Тимошенко, Партії підприємців і промисловців, Блоку “Наш Крим”, а також низка більш дрібних політичних сил автономії. Каже 1-й номер виборчого списку НСНУ, кримський прем’єр Анатолій Бурдюгов: “Вимагає значна частина політичних партій., в тому числі і ті, які подолали 3-відсотковий бар’єр. Чому вони це роблять, а відповідь – однозначно – фальсифікації, однозначно – підтасовки”.

Тим часом лідер кримських комуністів Леонід Грач оголосив про початок політичної кампанії масової громадянської непокори, спрямованої на скасування “сфальсифікованих результатів виборів”. Його однопартійці розбили наметове містечко на центральному майдані Сімферополя і закликали усі політичні сили Криму “єдиним фронтом виступити проти криміналітету”.

На фото 1: Мітинг Блоку Куницина, блоку “Не так!” і Партії зелених під стінами Верховної Ради Криму, м.Сімферополь, 29 березня 2006 р.; На фото 2: “Червоний майдан” комуністів у центрі Сімферополя, 29 березня 2006 р.
XS
SM
MD
LG