Доступність посилання

ТОП новини

Протистояння навколо виборів до Одеської міськради.


Петро Каландирець Одеса, 29 березня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - В ніч з 28 на 29 березня представники п’яти політичних партій і блоків оголосили заяви про відкликання своїх представників зі складу Одеського міськтервиборчкому. Тим часом, у виборчій комісії наголошують, що такі дії партійців не здатні поставити під сумнів її легітимність.

Повноважні представники місцевих організацій партій „Реформи і Порядок”, „Третя сила”, Компартії України, місцевих виборчих блоків „За Одесу За мера”, блоку Павлюка вважають, що попередні результати голосування на виборах до міськради „не відображають реального волевиявлення одеситів”.

Лідери десяти політичних партій в Одесі вже оголосили про утворення коаліції, яку назвали „За чесні вибори”. Її засновники заявили про намір вимагати перевиборів до місцевої Ради. Вже підготовлена скарга до Приморського районного суду Одеси. Учасники коаліції вважають нинішню міську територіальну виборчу комісію „нелегітимною”.

Голова міськтервиборчкому Дмитро Монахіді в інтерв’ю радіо „Свобода” назвав дії п’яти партій та блоків „провокаційними та спрямованими на зрив виборів у місті”.

Дмитро Монахіді вважає, що „вибори в Одесі були проведені справедливо і демократично. Вперше за роки незалежності України існувала атмосфера, яка унеможливила фальсифікації та застосування адміністративного ресурсу”. Юрист Юрій Ямковий переконаний, що підстав вважати нинішню міську виборчу комісію нелегітимною немає жодних. За його словами, „для припинення повноважень членів виборчих комісій необхідно звернутися з відповідним зверненням до органу, який утворив міськвиборчком, – до Одеської міськради. Ще однією причиною для припинення повноважень члена виборчої комісії є його особиста заява. Такі заяви не надходили. Заяви партій безпосередньо на адресу міської територіальної виборчої комісії про відкликання своїх представників не грунтуються на Законі і виконуватися не можуть. Одеська територіальна виборча комісія є цілком легітимною, і жодних підстав для оголошення незаконними ухвалених нею рішень не існує”.

Керівник обласного виборчого штабу Блоку Юлії Тимошенко Володимир Курінний висловив подив з приводу поведінки політичних партій, які програли боротьбу за депутатські мандати у Одеській міськраді.

„На сьогоднішній день я не почув жодного вагомого аргументу для оголошення нелегітимними виборів до міської Ради. На мій погляд, політичні сили, які не здолали 3- відсотковий бар’єр, реагують нервово. Я розумію поведінку деяких політичних сил і їхніх лідерів, які збирали гроші з кандидатів і обіцяли їм перемогу. Депутатами вони не стали і сьогодні їм слід повертати гроші. Цей факт став вагомим стимулом для виходу на вуличні протести...”, - зазначив пан Курінний.

29 березня представники партії „Союз” та Партії зелених встановили чотири намети і оголосили про початок безстрокової акції під вимогою скасування результатів виборів до Одеської міськради. Щоправда, „безстрокова” акція тривала не більше двох годин. Намети і учасники пікету з Думської площі Одеси зникли.
XS
SM
MD
LG