Доступність посилання

ТОП новини

“Звуки життя”: Сміх та й годі!


/images/photo/Gumor_smih.jpg Київ, 31 березня 2006 року. Для тих, у кого життєве кредо – “Немає приводу не випити!” просто клондайком є календар різноманітних дат. От лише цього місяця, за бажання, можна було відзначити безліч свят – від Всесвітнього Дня Поезії до “Дня працівників житлово-комунального господарства і побутового обслуговування населення”. А місяць наступний – квітень – відкривається днем сміху. Не знаю, чи з’явиться завтра черговий привід випити, але причина посміятися – буде напевно. Над чим і як зараз сміються в Україні? Який він – гумор по-українськи? Про це - "Звуки Життя" - "СМІХ ТА Й ГОДІ" з Олександром Лащенком.

“У здоровому суспільстві – здоровий гумор”, стверджує патріарх гумористичного цеху України, перша збірка якого вийшла ще сорок років тому – письменник Євген Дудар. При цьому він наполягає, що не можна зводити “гумор по-українськи” до банальщини – на кшталт теми “сала в шоколаді”, яку досі обігрують деякі гумористи.

Аудіозапис програми. Перший випуск:

Найулюбленіший дитячий персонаж. Яскраво розмальований та усміхнений. Він спеціально перечіпляється і падає, він робить все - аби розсмішити малечу. Чи може чужий сміх бути покликанням? Чи клоун - це таки професія - з’ясовувала Леся Штогрин.

Аудіозапис програми. Другий випуск:

Нема на то ради - сказав львів’янин, композитор Станіслав Людкевич, коли до Львова прийшла радянська влада. Саме тоді закінчилася доба доброго галицького гумору - каже кореспондентка Радіо Свобода Галина Терещук. Про дотепи Станіслава Людкевича та львівський гумор далі...

Аудіозапис програми. Третій випуск:

Англійці сміються дванадцять хвилин на день. Цього вистачить хворій, наприклад, на підвищений тиск людині, аби почуватися краще. Сміх розслаблює вісімдесят груп м’язів. Такого ефекту не дає навіть масаж. До того ж сміх може бути гарним, а головне, природнім, знеболювальним... Як і де в Україні лікують сміхом – репортаж Наталки Коваленко...

Аудіозапис програми. Четвертий випуск:
XS
SM
MD
LG