Доступність посилання

ТОП новини

Давидович підрахуй! Ряд політичних партій вимагають перерахунку голосів волевиявлення.


Тетяна Ярмощук /images/photo/Davidovich_poll.jpg Київ, 3 квітня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - Комітет виборців України виснував, що порушення під час підрахунку голосів не вплинули на результати волевиявлення під час парламентських виборів. політичні сили, які не потрапили до нового парламенту продовжують наполягати на необхідності перерахунку голосів. Завтра Верховна Рада України вирішуватиме, чи варто це робити.

Процес підрахунку голосів після виборів 26 березня відбувався з порушеннями. Однак ці порушення не вплинули на реальні результати волевиявлення. Так вважає Комітет виборців України, який проаналізував усі оскарження результатів голосування. Голова КВУ Ігор Попов:

“Якщо є конкретні порушення, треба було їх оскаржувати до кожної дільничної комісії і у багатьох випадках відповідні рішення прийняли. Політично оцінюючи, рішення про повний перерахунок голосів, технічно не просто важко, дуже важко. Цього практично не можливо зробити. Це буде ще одним кроком до скасування результатів виборів, а можливо й до розпуску парламенту України” .

Ігор Попов зазначив, якщо перерахунок голосів таки буде, то для оплати членам виборчих комісій держава має виділити близько 25 мільйонів гривень. Окрім того, потрібні кошти для оренди приміщень. Комітет виборців закликає окружні та територіальні виборчі комісії оприлюднити результати голосування окремо по кожній дільниці.

Натомість, представники політичних партія, які не потрапили до нового парламенту, продовжують наполягати на перерахунку голосів на всіх виборчих дільницях. Олег Зарубінський, представник Блоку Володимира Литвина, який отримав два з половиною відсотки голосів:

“Ми розмножимо величезною кількістю екземплярів конкретні протоколи, акти, скарги, свідчення очевидців як відбувалися масові порушення по всій Україні. Вони будуть передані в міжнародні організації і в усі дипломатичні представництва, акредитовані в Україні. Той хто думає, що шляхом маніпуляцій можна жар загрібати, помиляються, Україна вже не та”.

Представники Соціалістичної партії, які на виборах отримали 5,7% голосів виборців, не підтримують ідеї перерахунку голосів по всій Україні. Іван Бокий:

“На тих дільницях де справді допущені порушення, там перерахунок можливий, і провести його навіть треба. Але тотальний перерахунок, по всій Україні – це надто дороге задоволення, яке нічого нам дати не зможе. Треба керуватися здоровим глуздом і не влазити у такі халепи”.

У вівторок старий склад парламенту розглядатиме постанову про перерахунок голосів. Тим часом у Комітеті виборців України прогнозують, якщо Верховна Рада навіть ухвалить цю постанову, вона може залишитися декларацією.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG