Доступність посилання

ТОП новини

Перша сесія Одеської міськради пройшла без скандалів.


Петро Каландирець Одеса, 5 квітня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - Її роботу відкрив голова міської територіальної виборчої комісії Дмитро Монахіді. За його словами, „в Одесі пройшли перші за багато років демократичні вибори. Політичні сили, до яких були прихильні виборці міста, одержали мандати у складі ради. Це Партія регіонів України, Блок Едуарда Гурвіца „Наша Одеса”, опозиційні блоки Наталки Вітренко та „Не ТАК”, Блок Юлії Тимошенко, Соціалістична партія України”.

„Наша комісія працювала прозоро, відкрито, чесно. Жодного тиску ми не відчували. Демократія впевнено крокує вперед. Свідченням цього є висока оцінка проведеного в Одесі голосування з боку міжнародної спільноти”, - сказав голова міськтервиборчкому Дмитро Монахіді.

На сесії були оголошені протоколи про результати виборів депутатів міської ради та Одеського міського голови. Чинний мер Едуард Гурвіц одержав посвідчення про обрання.

Міський голова у виступі перед присутніми висловив надію, що наступні чотири роки роботи новообраної Ради будуть успішними. “Маю надію, що співпраця ради і виконавчих органів буде служити на користь усіх одеситів. Більшість новообраних депутатів налаштовані, щоб вирішувати наявні міські проблеми. Політичні уподобання депутатів особливого впливу на роботу Одеської міськради не матимуть. Хочеться у це вірити”.

Сесія ради буде продовжена у третій декаді квітня.

У перерві між засіданнями міський голова закликав депутатів визначитися зі створенням фракцій.

Після завершення роботи сесії Едуард Гурвіц під час спілкування з працівниками ЗМІ висловив свій погляд і на ухвалення Верховною Радою рішення про скасування депутатської недоторканності з депутатів місцевих рад.

„Весь час ми чуємо голоси про те, що недоторканність заважає проведенню різноманітних слідчих дій. Наскільки я пам''ятаю, а я був депутатом Верховної Ради одинадцять з половиною років, за ці роки лише кілька разів прокуратура зверталася і практично завжди, крім випадку з Юлією Тимошенко, одержувала дозвіл на притягнення до відповідальності. У питанні щодо депутатів місцевих рад ця проблема теж є штучною, надуманою”,- сказав міський голова.

Помітне пожвавлення серед присутніх у сесійній залі журналістів викликала присутність Нестора Шуфрича. Він був обраний до міськради за списками опозиційного блоку „Не ТАК”.

Нестор Шуфрич вважає, що „не випадково опозиційний блок не був допущений до Верховної Ради. Але доказів масштабних фальсифікацій 26 березня ми сьогодні привести не можемо. Моя позиція чітка. Необхідно визнати результати виборів, максимально швидко сформувати відповідальну владу”. Він запевнив: „Якби ми сьогодні були фракцією парламенту, більшість там точно була б біло-синьою”.

Нестор Шуфрич заявив, що очолювана ним фракція у міськраді „буде підтримувати усі позитивні рішення, які будуть сприяти розвитку міста Одеси. Сьогодні є реальна можливість забезпечити контроль над міською владою”.
XS
SM
MD
LG