Доступність посилання

ТОП новини

Арешт глави сицилійської мафії Провенцано.


Наталка Кудрик Рим, 12 квітня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - У вівторок в Італії заарештували легендарного ватажка сицилійської мафії Бернардо Провенцано. Він переховувався від правосуддя понад 40 років і був найпотаємнішою постаттю у кримінальних колах. Президент Італійської Республіки Карло Адзеліо Чампі привітав правоохоронців з великим успіхом у боротьбі з мафією.

Учорашній день назвали в Італії великим днем у зв’язку з арештом 73-літнього Бернардо Провенцано, глави сицилійської мафії. В італійських мас-медіа ця новина зранку покрила навіть інформацію про суперечливі результати парламентських виборів. Легендарного мафіозі правоохоронці затримали поблизу Палермо, він відразу зізнався і здався поліції.

Емоційно сприяняли цю новину самі сицилійці: „Баста, убивце! Ми є справжніми сицилійцями!”

З 1963 року Бернардо Провенцано вважався невловимим злочинцем. Правоохоронці мали лише дуже давні його фотографії датовані 1959 роком, а приблизний портрет Провенцано криміналісти зробили за свідченнями кількох мафіозі, які зустрічалися з ним. Вперше голос ватажка італійського кримінального світу слідчі почули рік тому. Тоді ж вийшли і на слід боса сицилійської мафії, виявивши що у 2003 році йому зробили операцію у Марселі. Преса повідомляє, що гроші для операції ймовірно були іх сицилійського регіонального бюджету. Після того, як арештували іншого ватажка Тото Рііну, з 1993 року саме Провенцано очолював коза ностру, тобто мафію. Спілкувався він зі своїми спільниками через невелички паперові записки, контактував навіть із засудженими злочинцями у в''язницях.

Ось що повідомив керівник Національного комітету „Антимафія” П’єтро Грассо: “Ми виявили довкола Провенцано і коло тих бізнесменів, техніків, навіть політиків, які допомагали переховуватися йому протягом такого тривалого часу”.

Бернардо Провенцано народився у бідній селянській родині, у молодості увійшов до клану Корлеоне. Через безкомпромісність і впертість його прозвали Бульдозером. Він контролював увесь незаконний бізнес у Палермо: торгівлю зброєю, проституцію, наркотики, будинки з ігровими розвагами. Провенцано обвинувачують у великих злочинах і убивствах.

Міністр внутрішніх справ Італії Джузеппе Пізану назвав арешт глави сицилійської мафії великим досягненням у боротьбі зі злочинністю: „Коза ностра (мафія) втратила таким чином свого боса. Країна одержала дуже велику перемогу”.

Нині в італійських тюрмах відбувають покарання понад три сотні відомих ватажків сицилійської мафії. Нині за гратами перебувають такі боси як Сальваторе Рііна, Леолука Багарелла, Джованнні Бруска та інші. Повідомляють про послаблення цього злочинного угруповання.
XS
SM
MD
LG