Доступність посилання

ТОП новини

Одеська обласна територіальна виборча комісія порушує Закон?


Петро Каландирець

Одеса, 12 квітня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - Одесі Комітет виборців України завершив реалізацію проекту проведеного за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

Метою проекту, який стартував у лютому 2006 року, було проведення моніторингу дотримання прав виборців в Одеській області під час виборчої кампанії, інформування громадськості про їхні права.

Моніторинг дотримання прав виборців був проведений за допомогою ознайомлення з публікаціями у регіональних засобах масової інформації, рейдів до районів області, роботи спостерігачів та гродадської приймальні. Постраждалим виборцям надавалася безкоштовна юридична допомога (консультації, складання юридичних документів). За час реалізації проекту до громадської приймальні Одеської обласної організації КВУ звернулися більше 150 виборців.

Отож, на думку голови регіонального Комітету виборців України Анатолія Бойка, „органи виконавчої влади і місцевого самоврядування, суб’єкти політичного процесу не повною мірою виконали все можливе для забезпечення реалізації виборчих прав громадян. Найбільш складна ситуація на Одещині виникла зі списками виборців, недостатнім матеріально-технічним забезпеченням виборчих дільниць. Нестача площі, непрофесіоналізм членів комісій, неефективна організація процесу голосування стали наслідком виникнення великих черг на виборчих дільницях. Під час нинішньої виборчої кампанії кількість виявлених порушень прав виборців, у порівнянні з 2004 роком, меншою не стало. Однак, змінився характер і причини порушень”.

Якщо на виборах 2004 року, за словами Анатолія Бойка, права виборців порушували внаслідок адміністративного чи кримінального втручання на користь одного з кандидатів – нині порушення виникли внаслідок недосконалої організації виборчого процесу.

Голова Одеської обласної організації Комітету виборців України назвав „злочином” той факт, що обласна територіальна виборча комісія досі не оголосила результати голосування на виборах до Одеської обласної Ради. Такі дії, за словами пана Бойка, є ознаками порушення статті 159 Карного кодексу України „Перешкоджання праву бути обраним”. На його думку, нині немає жодних підстав для скасування результатів голосування і проведення нових виборів до Одеської обласної Ради.

Голова КВУ в Одеській області вважає дивними спроби керівництва облтервиборчкому перекласти відповідальність за фактичний зрив підрахунку голосів на міськтервиборчком Одеси.

Анатолій Бойко
Анатолій Бойко: „Перекладати провину на чиюсь голову, на мою думку, неправильно. Саме обласна виборча комісія мала передбачити усі можливі ризики. Чому претензії до Одеського міськтервиборчкому виникають нині, а не тиждень тому? Я думаю, що це ще одне підтвердження їхнього непрофесіоналізму”.

Анатолій Бойко вважає, що у порівнянні з іншими областями, нині Одеська область помінялася місцями, щодо кількості виявлених порушень, з Донецькою.
XS
SM
MD
LG