Доступність посилання

ТОП новини

Одеський міський голова запропонував депутатам підписати меморандум.


Петро Каландирець Одеса, 17 квітня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - Запропонований документ має назву „Меморандум про співпрацю заради злагоди і процвітання Одеси”. Його вже підписали депутати, обрані за списками блоку „Наша Одеса”. Схвально поставилися до цієї ідеї і новообрані депутати від інших партійних фракцій.

Напередодні другого засідання першої сесії Одеської міської ради V скликання, під час якого депутатський корпус має сформувати фракції і постійні комісії, затвердити новий склад виконавчого комітету і обрати секретаря ради, одеський міський голова Едуард Гурвіц виступив з ініціативою підписання „Меморандуму про співпрацю заради досягнення суспільної злагоди і процвітання Одеси”.

Як стало відомо, зміст меморандуму буде запропонований для ознайомлення і підписання усім новообраним депутатам ще до того, як перша сесія Одеської міськради відновить свою роботу.

Тим, хто підпише згаданий документ, запропоновано „зробити гідний внесок у розвиток та процвітання міста, сприяти соціальному прогресу і покращенню умов життя одеситів, створити умови для практичної реалізації програмних положень, які містяться у передвиборчих програмах міського голови, політичних партій і блоків, представлених у міській Раді, забезпечити ухвалення розумних і виважених рішень в інтересах усіх одеситів, використовувати Одеську міськраду не як місце для політичної боротьби і з’ясування міжпартійних стосунків, а виключно для сприяння економічному і соціальному прогресу міста”.

Меморандум передбачає сприяння депутатського корпусу у вирішенні різноманітних програм. Планується, серед іншого, розробити і прийняти сучасний генеральний план Одеси, створити єдину базу земельних ресурсів міста, оновити комунальний транспорт, побудувати загальноміську мережу автомобільних паркінгів, локальні мережі швидкісних трамваїв через північну та південну частини міста.

У рамках міської програми „Житло для одеситів” заплановано створити систему соціальної іпотеки житла. В Одесі буде утворена заповідна зона в межах історичної зони „Порто – Франко” та встановлений спеціальний екологічний режим. В усіх школах мають з’явитися комп’ютерні класи, буде створена єдина інформаційна система. Під час будівництва нових житлових комплексів передбачається проектування і будівництво шкіл та дошкільних закладів.

Меморандум також передбачає „запровадження цільових програм медичного обслуговування ветеранів війни, інвалідів, чорнобильців, афганців, дітей-сиріт, дітей і матерів”.

Перспективи для розвитку матиме і сімейна медицина.

За сприяння депутатського корпусу в Одесі будуть розвивати економічні, наукові, культурні, спортивні та інші зв’язки в форматі взаємовигідної співпраці з містами-побратимами, іншими містами та міждержавними об’єднаннями.

Лідери більшості політичних партій та блоків, які представлені у складі новообраної міської ради, позитивно поставилися до ідеї підписання і дотримання умов згаданого меморандуму. На їхню думку, запропонований міським головою документ дозволить уникнути можливого політичного протистояння у сесійному залі.
XS
SM
MD
LG