Доступність посилання

ТОП новини

Коаліційний марафон триває.


Тетяна Ярмощук Київ, 18 квітня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - Розмови про створення парламентської коаліції в новому парламенті України тривають вже три тижні. Саме стільки вже минуло від дня виборів. Однак, схоже, що потенційні коаліціянти ще й досі ні до чого конкретного не домовилися. Сьогодні Юлія Тимошенко розповість, що з цього приводу вирішили на екстреному засіданні політради БЮТу.

Протокол щодо процедури формування Коаліції демократичних сил Блок Юлії Тимошенко, “Наша Україна” та Соцпартія підписали у четвер. Однак вже наступного дня президія “Нашої Україна” підтримала усі пункти протоколу, окрім шостого. Цей пункт містить посилання на меморандум, де в свою чергу йдеться: кандидатуру Прем’єра висуватиме політична сила, яка набрала найбільше голосів на виборах.

Лідерка БЮТу Юлія Тимошенко закликає “Нашу Україну” якомога швидше створити коаліцію демократичних сил і наголошує, що не допустить створення широкої коаліції з Партією регіонів:

“Сьогодні на повну починають розгортатися політичні технології, які на повну потужність для об’єднання “Нашої України” з Партією регіонів. Це є зрада якої ми не пропустимо. Наша політична сила ніколи не створить коаліції з Партією регіонів. Творити коаліцію з мафією – це зрада України. Президент мусить взяти все в свої руки і завершити цю політичну інтригу”.

Нашоукраїнець Юрій Ключковський зазначає, що насамперед потрібно узгодити програмні та процедурні засади діяльності коаліції, лише після цього братися за розподіл портфелів:

“Шостий пункт угоди є беззмістовним. Якщо так, тоді хто вибиратиме посади другим, хто третім, хто четвертим. Таким способом можна таке наформувати, що уряд виявиться абсолютно недієздатним. Ну ви можете собі уявити уряд, де прем’єром буде Юлія Тимошенко, а віце-прем’єром Петро Порошенко? Не треба кожну дурість виводи в рівень принципу”.

Тим часом, перший номер списку “Нашої України” Юрій Єхануров продовжує наполягати на створенні широкої коаліції. “Переговори потрібно вести з усіма конструктивними силами, треба писати програму дій і намагатися, щоб ї підписали якомога більше депутатів”. Пан Єхануров вважає, що програма дій має бути підписана трьома чи чотирма фракціями.

Соціаліст Йосип Вінський зазначає – після відмови “Нашої України” підписати узгоджений протокол в цілому доведеться починати все з початку:

“Вихід один – якщо один з учасників коаліції немає бажання підписувати якийсь документ, то вихід один потрібно підписувати такий, який вони матимуть бажання підписати. Сьогодні ми узгодимо з БЮТом програмні речі. Тоді залишиться питання розподілу відповідальності. Думаю, це день-два. Якщо “Наша Україна” зламала домовленості і по Меморандуму, і по протоколу, то треба починати все з початку”.

За українським законодавством, щоб створити парламентську коаліцію новообрані народні обранці мають місяць після того, як Центральна виборча комісія оголосить офіційні результати виборів.
XS
SM
MD
LG