Доступність посилання

ТОП новини

Чорнобильська зона: люди.


Богдана Костюк Київ, 24 квітня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - Чорнобильська зона – це не лише однойменна атомна електростанція, пожежа на якій двадцять років тому спричинила найбільшу в історії людства техногенну катастрофу. Це у першу чергу люди, які там працюють, забезпечуючи нормальне функціонування станції, та які там живуть, усупереч обставинам, що склались.

Лічильник Ґейґера у руках представника агенції “Чорнобиль Інтер Інформ” Максима Каригіна показує рівень радіаційного забруднення біля Чорнобильської АЕС: за словами Максима, він не перевищує рівень, безпечний для здоров’я людей. А людей у Чорнобильській зоні чимало: на самій атомній електростанції вахтовим методом працює близько трьох тисяч осіб. А ще кілька сотень людей обслуговують структури МВС та Міністерства з питань надзвичайних ситуацій України: це – міліціонери, пожежники, рятувальники, медики, водії та інші.

У Чорнобильській зоні, крім так званих “вахтовиків”, постійно проживають селяни, які після евакуації 1986-го року потроху лісами, нелегально повернулись до рідних домівок. Максим Каригін каже:

“Вони тут звикли - вони тут вирішили доживати життя, це їх власний вибір. Це люди похилого віку. Шістдесят років – це вважається молодий у зоні. 75 років – це середній вік людей, які тут живуть”.

Бабі Варі з селища Іллінці 79 років, після Чорнобильської аварії вона з чоловіком і односельцями була евакуйована. Але вже рік по тому повернулась додому:

“Дід приїхав весною, а я приїхала влітку. Дід поїхав в Ірпінь і винайняв машину, так ми й утекли додому. Живемо. Було 250 сімей, а зараз чи то 38, чи 39 баб залишилось. У четвер нам возять з Чорнобиля хліб, крупу, ковбасу, масло. Ми зразу горевали, як приїхали сюди – так дуже горевали. А потім уже стали лавки возити, то нам вже стало краще: привезуть – так ми і купимо”.

А на городах вирощують баба Варя та її сусідки картоплю, томати, і вахтовики з Чорнобиля приїздять і ласують домашніми овочами. Кажуть: землю треба дбати, інакше ліс наступатиме. Адже звідки іде людина – приходить ліс. У Чорнобильські зоні це особливо помітно.
XS
SM
MD
LG