Доступність посилання

ТОП новини

Чи українка стане зіркою польського телеекрану?


Єва Поштар Варшава, 25 квітня 2006 (RadioSvoboda.Ua) – Ніхто не розкаже краще і з більшою любов’ю про свою країну, ніж самі її мешканці. Така нехитра ідея лежить в основі програми «Європу можна любити», яка виходить щотижня на польському телебаченні. Героями передачі вже впродовж трьох років є прості люди, які говорять про звичайні буденні речі: як у їхніх країнах хлопці залицяються до дівчат, які там розповідають дотепи, яке п''ють пиво, як зустрічають день народження, як виховують дітей. Віднедавна участь у передачі бере і українка, яка живе у Польщі.

Ларису Зуєвич намовили до участі в кастингу її польські друзі. Конкурс був величезний, і Лариса дуже переживала, адже по ній поляки мали судути про цілу країну:

- Мушу Вам сказати, що на початку був страшенний стрес. Мені хотілося Україну представити, тому що це моя батьківщина, представити в таких ясних барвах, і щоб інші могли почути себе без урази. На початку, коли пізнала учасників цієї програми, порозмовляла із режисером і з учасниками із інших країн, видавалося мені, що це дуже приємно - взяти участь у такій програмі і показати, що Україна - це теж маленька частина Європи. Може більш демократична навіть на сьогоднішній день, ніж інші сусіди.

Глядачі з великою симпатією ставляться до учасників, які польською мовою із німецьким чи італійським, чи тепер уже і українським акцентом розповідають про звичаї в своїй батьківщині, вміють жартувати із себе і своїх сусідів.

Передача «Європу можна любити» користується у Польщі неабиякою популярністю. Майже сім мільйонів поляків щонеділі сідає до телевізорів, щоб почути про звичайне життя-буття своїх сусідів із перших вуст. На початку до участі в програмі запрошували лише представників країн ЄС. Тепер розширено формулу участі на всі народи Європи, представники яких мешкають у Польщі.

Ліцензію на прoграму поляки купили у французів. I це був постріл в "десятку", бо як говорять знавці ЗМІ, програма значно допомогла полякам "освоїтися" із ЄС і голосувати "так" у референдумі щодо вступу в Євросоюз.

Про те, що це ток-шоу не лише розвага, засвідчує факт, що найбільш популярного учасника прoграми, німця Штефена Меллера нагороджено державним орденом Німеччини за заслуги в творенні позитивного образу батьківщини закордоном. Учасники програми "Європу можна любити" стали зірками польського телеекрану, виступають у художніх фільмах і комерційних рекламах. Однак пані Лариса поки що не почуває себе зіркою польського телеекрану. Може з часом, жартома додає вона. Ось як вона згадує останню програмy за своєю участю. Темою останньої передачі була "Європa весняна".

- Особа, якa вела програму, ставила питання. Це були такі звичайні запитання : коли закінчується зима на Україні, яка це зима. Як починається весна. Про ознаки весни. Які є прислів''я на Україні, які обряди, традиції на Україні перед Великоднем.

Учасники програми повинні мати не лише широкі знання про життя своїх країн, але також природні риси шоумена і сатирика, актора.

Менеджер програми "Європу можна любити" говорить, що програма має не лише розважати, але і вчити. Поляки тепер дізнаються більше про Україну. Може, і у самій Україні колись куплять ліценцію на подібну програму про Європу, яку кожен, не виходячи із хати, зможе пізнати і полюбити.
XS
SM
MD
LG