Доступність посилання

ТОП новини

Єврокомісія стурбована арештами опозиційних лідерів у Білорусі


Білоруські правоохоронці засудили лідера опозиції Олександра Мілінкевича і ще трьох опозиційних діячів до 14-15 діб адміністративного арешту. Їх звинуватили в участі у несанкціонованому мітингу.


Речниця комісії Емма Адвін сьогодні заявила: “Ми уважно стежимо за цим. Ми засуджуємо арешти людей через участь у демонстраціях чи за будь-яку іншу політичну діяльність”.

Білоруські правоохоронці засудили лідера опозиції Олександра Мілінкевича, керівника “Народного фронту” Вінцука Вячорку, голову Партії праці Олександра Бухвостова до 15 діб адміністративного арешту, а лідера комуністів Сергія Калякіна – до 14 діб.

Усіх звинуватили в участі у несанкціонованому мітингу.

Олександр Мілінкевич назвав рішення суду політичним.

А один зі звільнених сьогодні опозиціонерів Анатоль Лябедька висловив журналістам свою думку про те, що сталося: “Я це оцінюю як політичну шизофренію. Насправді це вірус страху, котрий, як пташиний грип, вразив білоруську владу”.

Учора білоруська опозиція провела акцію “Чорнобильський шлях”, участь у якій узяли тисячі людей.

Серед маніфестантів були й українці. Трьох із них затримали, а потім депортували з Білорусі. Серед депортованих – один неповнолітній.

Причину депортації назвав український консул Василь Сердега: “Їм сказали, що українці проводили акцію не там, де було дозволено”.

Як повідомляє кореспондентка Радіо “Свобода”, громадян України затримали в той момент, коли вони сідали в авто. Разом із ними був активіст Об’єднаної громадянської партії Білорусі. Хлопців доставили в Радянський відділ міліції, потім їх відвезли в іміграційну службу. Депортували всіх, і неповнолітнього, вчора пізно ввечері.

Українці розповіли Радіо “Свобода”, що приїхали в Білорусь із території Росії, бо зараз молодим активістам перетинати українсько-білоруський кордон дуже небезпечно.
XS
SM
MD
LG