Доступність посилання

ТОП новини

“Звуки життя”: Депутат без терміну давності.


Київ, 27 квітня 2006 року. Рівно за місяць після парламентських виборів завершила роботу Верховна Рада четвертого скликання. Після травневих свят до законотворчої роботи повернеться лише третина вже знайомих народних обранців. Більшість з парламентаріїв, які мають за плечима чималий депутатських досвід, змушені будуть залишити улюблені крісло, кнопки і такі рідні коридори Верховної Ради. Куди подадуться колишні нардепи? Чи зможуть вони після чотирирічної перерви повернутися до своєї минулої професії? Чи існує на кордоном традиція "депутатства" і пільг? Про це говорять сьогодні “Звуки життя” - "Депутат без терміну давності". З вами Надія Шерстюк.

Голова Української народної партії Юрій Костенко, як і більшість його екс-парламентських колег, займатиметься активною партійною роботою. Так само, як і член Народної партії Катерина Ващук. А у голови Партії захисників Вітчизни Юрія Кармазіна, який так прагнув знову сісти в парламентське крісло, плани масштабніші.

Багато з народних обранців, яким вже не світить депутатський мандат, зізнались, що тепер зможуть нарешті повноцінно відпочити. Кожен по-своєму. Юрій Костенко, наприклад, як альпініст.

Аудіозапис програми. Перший випуск:

Серед тих, кого ми не побачимо у новій Верховній Раді – колишній президент України Леонід Кравчук. Депутатському стажу цього політика-“важковаговика” може позаздрити будь-хто. Леоніда Макаровича, як головного ідеолога КПУ, обирали ще до Верховної Ради радянських часів. Але 72-річний політик запевняє, що і без депутатського крісла обійдеться, і на пенсію не збирається.

Аудіозапис програми. Другий випуск:

Психологи кажуть, що звільнення з роботи - неабиякий стрес для будь-якого працівника, в тому числі для того, хто працював у найвищому законодавчому органі країни - депутата Верховної ради. На чотири роки ти працевлаштований, маєш квартиру, машину, пільгове лікування і відпочинок у санаторіях. А коли нардепа не переобирають на наступний термін, то він може шукати іншу роботу. Чи не може? Це зараз почуємо від Наталії Коваленко, котра з’ясовувала - чим живуть місцеві депутати-відставники?

Аудіозапис програми. Третій випуск:

Однією із сенсацій попередніх парламентських виборів було те, що впливова тоді партія об’єднаних есдеків другий номер свого списку віддала не відомому політикові або бізнесмену, а вчительці із провінції Тамарі Прошкуратовій. Хоча зі скромнішої позиції, але вона спробувала знову пройти до парламенту. Однак – НЕ ТАК сталося, як гадалося. Щоправда Тамара Сергіївна запевняє, що за Верховною Радою не сумуватиме.

Аудіозапис програми. Четвертий випуск:
XS
SM
MD
LG