Доступність посилання

ТОП новини

Про Дмитра Фірташа та Івана Фурсіна.


Тетяна Ярмощук Київ, 27 квітня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - “Український мільярдер, якого ніхто не знає” - так описує Дмитра Фірташа британська газета "Файненшал Таймс". Вчора після публікації у російській газеті “Ізвєстія” Дмитро Фірташ для українців став людиною, яка отримує прибутки від 45 % “РосУкрЕнерго” - монопольного постачальника російського і середньоазійського газу в Україні. У четвер в інтерв’ю газеті “Вол Стріт Джорнал” пан Фірташ підтвердив цю інформацію. Однак сказав, що представляє інтереси свого бізнес-партнера.

40-річний Дмитро Фірташ людина не публічна, ніколи не давав публічних інтерв’ю. Однак його прізвище частенько фігурувало в українських та російських ЗМІ. Дмитро Фірташ – успішний бізнесмен, який має гарні зв’язки у республіках Середньої Азії. Так описує Фірташа колишній глава “Нафтогазу” Юрій Бойко, який очолюючи НАК працював з ним:

“Це щира, доволі спокійна, однак енергійна людина. По-людськи з ним поспілкуватися приємно. Бізнесмен він добрий, завжди виконував обов’язки взяті на себе щодо поставок товару. Зарекомендував себе надійним постачальником з Туркменістан, і, наскільки я знаю, мав авторитет і в Узбекистані”.

За інформацією газети “Файненшал Таймс”, в дев’яності роки Фірташ та його дружина Марія побудували декілька невеликих компаній у рідному місті Чернівці. “Найбільшою з них була “Кміл”, яка займалась автомобільними перевезеннями, торгувала різним товаром та виробляла запаковану їжу”.

Подружжя мало також будинок у Берліні та були співвласниками Німецької компанії, яка займалася автомобільними перевезеннями. Доля Фірташа кардинально змінилась в 2001 році, пише газета, коли він став директором зареєстрованої на Кіпрі компанії “Highrock Holdings”. Компанія виконувала роль агента по бартеру між українським “Нафтогазом” та Туркменістаном.

Через два роки кар''єра Фірташа зробила новий скачок, коли зареєстрована в Угорщині “Eural Trans Gas” підписала ексклюзивні контракти на поставки туркменського газу в Україну.

Після того, як “РосУкрЕнерго” перебрало на себе ці контракти в 2005 році, Eural зізналась, що основним власником цієї кампанії був Дмитро Фірташ.

Аналітик радіо “Свобода” Роман Купчинський зазначає, що Дмитро Фірташ працює на Семена Могилевича, якого за фінансові махінації та тіньові схеми розшукує ФБР:

“Основна фірма Фірташа називає Гайвах прапоріс, яка була реєстрована і Ізраїлі, і на Кіпрі і в Британії. У Ізраїлі цю фірму реєстрував той самий адвокат, який є адвокатом Могилевича, Зем Гордон. І саме Гордон був першим номінальним власником Юрал Транс Газу”.

Роман Купчинський називає ще однин момент із біографії Дмитра Фірташа:

“Фірташ винен Ітері, російській газовій компанії приблизно 120 мільйонів доларів. Вони подали до суду, але суд не зумів встановити адресу Фірташа, оскільки він ніколи не подавав адреси своїх фірм в Росії та Україні”.

Дмитро Фірташ володіє також баскетбольним клубом “Київ”. До його власності відносять українські телеканали К-1 та К-2.


А хто ж такий Іван Фурсін, якому начебто належить інших 5% РосУкрЕнерго?

35-річний Іван Фурсін балотувався до Верховної Ради 33-м номером у списку Блоку Володимира Литвина. На офіційному сайті Народної партії проходить як голова правління “Місто-Банка”. Іван Фурсін є засновником банку “Кліринговий дім”, страхової фірми “Скіфія”, товариств з обмеженою відповідальністю “Фінексперт” та “Фонд розвитку кіномистецтв”. Його називають співвласником Одеської кіностудії.

Кажуть, що у Блок Литвина Івана Фурсіна привів колишній помічник Президента Леоніда Кучми Сергій Льовочкін. На сайті Народної партії Іван Фурсін значиться її членом. Однак деякі литвинівці відхрещуються від цього факту. Олег Зарубінський запевняв журналістку “Свободи”, що Фурсін не є членом їхньої партії:

“Не знаю, ніколи його не бачив, ні в обличчя, і нічого іншого. Мало хто там балотувався”.

Подейкують, що Іван Фурсін та Сергій Льовочкін “тримали” взуттєву фабрику “Київ”. Пізніше у них її викупив російський бізнесмен Костянтин Григоришин. З’являлася інформація, що влітку минулого року цю фабрику планували купити близькі до Віктора Ющенка Микола Мартиненко та Давид Жванія.

З самим Іваном Фурсіним, кореспондентці “Свободи” не вдалося поспілкуватися. У київському відділенні “Місто-Банку”, де Фурсін офіційному працює сказали, що до 10 травня він у відпустці.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG