Доступність посилання

ТОП новини

Українських героїв Євгена Коновальця, Степана Бандеру, Андрія Мельника, Ярослава Стецька та інших, можливо, перепоховають у Львові.


Галина Терещук Львів, 28 квітня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - Видатні українські герої, учасники національно-визвольних змагань засновник Організації Українських Націоналістів, полковник Євген Коновалець, полковник, оунівець Андрій Мельник, провідник ОУН Степан Бандера, Ярослав Стецько та ще інші українські патріоти поховані по різних європейських цвинтарях. Сьогодні в Україні ведуться розмови про те, де мають бути перепоховані герої - у Києві чи Львові. У Львові перебуває колишній президент Української Народної республіки в екзилі, нині керівник ОУН Микола Плав»юк. Він знайомиться із місцем на Личаківському цвинтарі, де можна було б збудувати Пантеон національно-визвольного руху і тут би знайшли свій вічний спочинок видатні українці.

Справою перепоховання має займатись державний комітет за дорученням президента України. Адже Віктор Ющенко видав указ «Про вшанування будівничих Української Народної Республіки та Західно - Української Народної Республіки. Є низка проектів, але наразі жоден із них не затверджений, не погоджений. Микола Плав»юк спеціально приїхав до Львова аби оцінити на місці і де б можна було на Личаківському цвинтарі створити Пантеон національно-визвольного руху і яким є бажання місцевої влади взятись за цю справу. В ексклюзивному інтерв»ю для радіо «Свобода» Микола Плав»юк зауважив:

«Полковник Коновалець повинен бути похований там, де буде Пантеон національно-визвольного руху. Роль полковника Коновальця у підпільній боротьбі центральна. Мені здається, що Львів має великі шанси створити такий комплекс , який би відповідав учасникам підпільно - визвольної боротьби».

Могили українських героїв розкидані між Парижем, Мюнхеном, Роттердамом. Майже 70 років ОУН опікується могилою Євгена Коновальця, Андрій Мельник був свого часу гостем архикнязя Люксембурга і ця держава взяли на себе опіку за його могилою, у Парижі за місцем спочинку Симона Петлюри доглядає бібліотека імені героя. У Мюнхені могилами учасників визвольних змагань опікуються українці за кордоном. Нині ровесники підпільників хвилюються, що їх стає дедалі менше і вони дуже б хотіли аби Україна належно подбала про видатних своїх українців. В 2007 році закінчується термін оренди на цвинтарі Кросвік у Роттердамі місця, де спочиває Євген Коновалець.

Микола Плав»юк зустрівся з представниками Львівської обласної адміністрації і отримав обіцянку, що адміністрація домагатиметься у Президента і уряду, щоб Пантеон збудували у Львові і там поховали героїв.

До слова, Євген Коновалець народився на Львівщині у Зашкові, і там є меморіальний будинок. Микола Плав»юк хотів би, щоб саме в родинний маєток перевезти надгробну плиту з Роттердама і встановити у музеї, адже ця плита дуже дорога українцям, які стільки років приїздили до могили полковника. За його словами, усе залежить від наполегливості влади Львова і самих львів’ян, які повинні розуміти, яка честь для міста, щоб у ньому були поховані видатні герої, які боролись за незалежність України і стільки років спочивають на чужині.
XS
SM
MD
LG