Доступність посилання

ТОП новини

В Україні в галузі свободи преси за минулий рік сталися зміни на краще, мовиться в новому звіті “Freedom House”


Звіт «Свобода преси – 2006: Всесвітнє дослідження незалежності ЗМІ» організація “Freedom House” («Дім свободи») оприлюднила напередодні Всесвітнього дня свободи преси 3 травня.

Протягом 2005 року нову українську владу хвалили за становище в засобах інформації, а самі ці засоби стали незалежніші й зваженіші в висвітленні подій. Політичне втручання в працю преси загалом зменшилося; сталися й іще кілька важливих поліпшень, зазначає американська правозахисна організація.

Але правозахисники звертають увагу, що поступ відбувався малими кроками, і порушення прав засобів інформації в Україні ще існують.

У звіті Україну критикують, зокрема, за те, що досі не цілком припинено тиск і напади на журналістів, не розв’язано справу про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе. Висвітлення подій нерідко буває перекривлене чи має на меті певні економічні чи політичні інтереси через те, що багатьма засобами інформації володіють олігархи чи особи, наближені до влади.

Звіт із назвою «Свобода преси – 2006: Всесвітнє дослідження незалежності ЗМІ» організація “Freedom House” («Дім свободи») оприлюднила напередодні Всесвітнього дня свободи преси 3 травня.

Звіт про події минулого року констатує, що загалом у світі становище зі свободою преси погіршилося. Найбільший занепад останніми роками стався в Латинській Америці й у Карибському реґіоні та на теренах колишнього СРСР, але він відбувається і в Азії та Африці.

Особливо непокоїть авторів звіту Росія, яка опустилася до 158 місця зі 194 країн. Вони вважають, що обмеження на свободу преси в цій державі мають порушити американський та інші уряди, що збираються на саміт «Групи восьми» в липні в Санкт-Петербурзі.

Україна цього разу обіймає 113 місце – найвище з-посеред держав – учасниць СНД.
XS
SM
MD
LG