Доступність посилання

ТОП новини

Альтернативна невійськова служба на Одещині.


Петро Каландирець Одеса, 11 травня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - За час дії Закону України „Про альтернативну (невійськову) службу” новими можливостями скористались близько 700 мешканців Одеської області. У обласній державній адміністрації кореспонденту радіо „Свобода” повідомили, що попит на альтернативну військову службу не можна назвати масовим. Більш того, у порівнянні з 2005-м цього року кількість охочих зменшилася.

Найбільше серед „альтернативників” у регіоні є Свідків Ієгови, християн віри євангельської та євангельських християн-баптистів.

Розповідає секретар Одеської обласної комісії у справах альтернативної служби Наталка Ільїна:

„Станом на 1 січня 2006 року у 21 місті та районі області альтернативну службу проходять 63 юнаки. Найбільша кількість охочих до такої служби була у Болградському, Роздільнянському районах, Суворовському районі Одеси та містах Іллічівськ, Білгород-Дністровський”.

З усіх галузей, де застосовується праця „альтернативників”, найбільш поширеною є діяльність у закладах охорони здоров’я та соціальної допомоги, сільського господарства. Популярними є колективні, громадські та особисті послуги.

Секретар Одеської обласної комісії у справах альтернативної служби Наталка Ільїна повідомила, що до чинного українського законодавства нещодавно внесені зміни. Вони стосуються розширення кола підприємств, де громадяни мають право проходити згадану службу, зокрема на підприємствах державної, комунальної власності. Визначений і новий перелік зразків діяльності, якою мають право займатися „альтернативники”. До них внесені так само рибне господарство, добувна та обробна промисловості, транспорт.

На думку пані Ільїної, це дозволить збільшити можливості комісії щодо забезпечення громадян, які виявили бажання проходити альтернативну службу, необхідними робочими місцями.

Нині на Одещині діють обласна, районні та міські комісії у справах альтернативної служби. До них залучені представники структурних підрозділів місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, служби зайнятості, військкоматів.
XS
SM
MD
LG