Доступність посилання

ТОП новини

Українська книжка на Одещині на межі вимирання...


Петро Каландирець Одеса, 18 травня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - 18 травня в Одесі відкрита дводенна виставка „Українська книжка на Одещині”. Її організаторами стали, серед інших, обласна державна бібліотека імені Горького, Одеська обласна державна адміністрація.

У роботі виставки беруть участь представники понад 60 видавницв з різних регіонів (з них 20 представляють Одеську область). Всі представлені видавництва беруть участь у конкурсі на кращу книгу, який проводиться в рамках виставки.

Директор Одеської обласної державної наукової бібліотеки імені Горького Ольга Ботушанська наголосила, що проведення в регіоні такої виставки свідчить, що „місцева публіка зацікавлена в українській книжці. Усі три дні до нас йдуть читачі, жителі міста. Тут є і книжки на науково-пізнавальні, історичні та інші актуальні теми”.

Ольга Ботушанська повідомила, що виставка „Українська книжка на Одещині” буде сприяти і наповненню книжками регіональних бібліотек, зокрема, у селі.

В рамках виставки будуть проведені зустрічі з письменницею Марією Матіос, презентація книжки поета Сергія Филіпчука.


Президент Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів Олександр Афонін в інтерв’ю місцевим журналістам наголосив, що нині в Україні існує небезпека того, що влада так і не зрозуміла стратегічної ролі книжки. “Вона сприймає її як товарну продукцію. Ми свого часу сміялись з Єльцина, який танцював у нетверезому стані, але саме він дав зрозуміти, що саме книжка сформує велику державну Росію, стане елементом донесення психології росіян до інших націй. Тим часом, в Україні дотепер цього не усвідомили. Нині слід багато зусиль для повернення втрачених позицій. Сьогодні рух є. Я лише побоююся щоби не дай Бог ми не стали свідками попереднього сумного досвіду. Розпочинаєься рух. Відбувається зміна уряду, кадрів на чильних посадах – і вони кажуть, що їм це вже не потрібно. Дуже хочу, щоби незалежно від партії чи особистості зберігалася послідовність дій. У іншому випадку ми вічно будемо жити у недобудованій будівлі...”

Занепокоєння станом української книжки на Одещині висловив директор регіонального видавництва „Маяк” Дмитро Буханенко.

„Українська книжка перебуває на найнижчому щаблі соціальних сходинок і цей процес буде тривати далі. Нині триває перебудова урядових інституцій. Ни книжку ніхто не звертає уваги”.

Дмитро Буханенко вважає, що без допомоги держави українська книжка не буде здатна виправити своє критичне

становище. Серед першочергових кроків він назвав рекламу нових україномовних видань у засобах масової інформації, відновлення роботи книжкових крамниць в Одесі.

Особливе занепокоєння директора видавництва „Маяк” в Одесі Дмитро Буханенко викликає скорочення інвестування на підтримку українського книговидання з боку держави. За його словами, з 46 мільйонів гривень ця фінансова підтримка зменшена до 18 мільйонів. Пан Буханенко вважає, що нині видавництво українських книжок є на межі вимирання...

Матеріали по темі:
Ситуація навколо російської мови в Україні – кризова. (26.05.2006)
У Криму проросійські радикали вимагають заборонити українську мову. (24.05.2006)
Спекуляції та зловживання довкола мовної політики України. Політичний та правовий вимір цієї проблеми.(17.05.2006)
XS
SM
MD
LG