Доступність посилання

ТОП новини

Євросоюз бачить необхідність зміни політики сусідства.


Наталія Вікуліна Брюссель, 19 травня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - Євросоюз не хоче говорити “ні” щодо вступу України до ЄС. Водночас Брюссель та Київ мають зміцнювати співпрацю в Європейській політиці сусідства, і, можливо, змінити її, щоб краще врахувати інтереси України. Про це заявив Комісар ЄС з розширення Оллі Рен, виступаючи в Центрі європейської політики.

Євросоюз обережно бере на себе нові зобов”язання щодо прийому нових членів, заявив єврокомісар. Натомість Брюссель виконує свої обіцянки щодо країн, які є кандидатами до ЄС. Як відомо, в цьому списку фігурують Болгарія, Румунія, західнобалканські країни, Туреччина. Продовжити цей перелік Україною в Брюсселі не поспішають.

“Я виступаю однозначно за зміцнення європейської політики сусідства особливо для таких країн, як Україна, Молдова і Білорусь) – коли ця країна стане вільною”.

Він не має жодних сумнівів, що Україна є європейською країною. Але чи бачить комісар ЄС з розширення, що Київ колись увійде до європейського клубу?

“Євросоюз чинить мудро, коли не зводить дискусію про кордони Європи до того, що на мапі Європи буде поставлена позначка прикордонних ліній. Ми не хочемо звести дебати до такого висновку, що нам доведеться сказати “ні” або “ніколи” певним країнам, наприклад, Україні. Це не в інтересах ані Європи, ані України” .

На його думку, краще зміцнити політику розширення ЄС і продовжувати працювати з Києвом на основі європейської політики сусідства, збільшувати зближення України до Євросоюзу, працювати над домовленостями про вільну торгівлю, встановлювати кращі економічні відносини. Комісар пропонує збільшувати політичний діалог між Брюсселем та Києвом, а також зміцнювати контакти між мешканцями України та країн ЄС. Він вважає, що Європейську політику сусідства слід зробити більш привабливою з точки зору України.

Комісар Рен навіть пишається тим, що впродовж останніх двох років не змінює свою позицію щодо перспективи Києва увійти до Євросоюзу. За його словами, послідовність є чеснотою. Оллі Рен нагадав: 2004-го року його піддали критиці в Європарламенті за те, що він не сказав “так” вступу України до ЄС. А нині євродепутати закликають визначити остаточні кордони Євросоюзу - межу з Україною.
XS
SM
MD
LG