Доступність посилання

ТОП новини
26 Вересень 2018, Київ 09:57

Чи дійсно в родині президента Назарбаєва назрів розкол.


Василь Зілгалов Прага, 22 травня 2006(RadioSvoboda.Ua) – Шість місяців президентства казахського глави Нурсултана Назарбаєва після переобрання його на наступний семирічний термін не були такими легкими. Оглядачі пишуть про ніби-то загострення його стосунків зі старшою донькою – Даріґою. Особливо багато інформації про можливий розкол в президентській родині з’явилося після убивства у лютому цього року одного з опозиційних лідерів Казахстану. Наскільки правдиві твердження про сварку в родині Назарбаєва.

13 лютого 2006 року неподалік від Алмати було знайдено тіла опозиційного політика, лідера партії Ак жол / Світлій шлях/, Алтинбека Сарсенбаєва і його водія та охоронця. Розслідування заявило, що всі троє були убиті пострілами в спини і голови. Це вже не перше убивство лідера казахської опозиції, котра заявляє про існування в країні ескадрону смерті за допомогою якого влада ніби-то усуває своїх політичних суперників.

Хоча й міністерство внутрішніх справ заарештували у кінці лютого групу осіб підозрюваних у вбивстві Сарсенбаєва, все ж скандал набув ширшого розголосу у зв"язку із публікацією Даріґою Назарбаєвою ще у березні цього року суперечливої статті в казахському щоденникові "Караван" під назвою "Дежа вю". Ось що сказала радіо Свобода про цю статтю Даріґи глава незалежного казахського Фонду "Журналісти в біді" Розлана Таукіна:

"У своїй статті, "Дежа вю", Даріґа, так би мовити, розкрила сімейні таємниці, те що обговорюється за столом, про те, що президенту доповідали ті чи інші чиновники. І вона взяла і вихлюпнула це, так би мовити, на загальний огляд громадськості. Вона сказала головне – про те , що підозра голови комітету національної безпеки стосувалася у тому числі і її чоловіка."

У згаданій статті Даріґа Назарбаєва нападає на главу КНБ Нартаі Дутбаєва за ніби-то "брехливу" доповідну президенту Назарбаєву. Старша донька президента обурюється у публікації Дутбаєвим, котрий інформував президента, що "один із членів родини чи то Рахат Алієв / чоловік Даґіри/, чи то Тімур Кулібаєв, інший зять президента, чи Кайрат Сатибалди, племінник Назарбаєва – стоїть за вбивством Сарсенбаєва". Зрозуміло, що цю інформацію відразу ж підхопила опозиція, не зважаючи на те, що Даґіра під час розслідування не підтвердила оприлюднену у газеті інформацію про ніби-то підозри глави КНБ. Вона сказала слідству, що була у "психічно - емоційно неґативному стані" та написала неправду.

Наприклад, один із відомих казахських незалежних аналітиків, Досим Сатпаєв, висловився про це радіо Свобода наступним чином:

"Чимало людей заявили навіть про те, що цією публікацією Даґіра Назарбаєва вирішила започаткувати нову атаку на конкуруючі елітні групи, що могло призвести до нової політичної кризи".

Recommended

XS
SM
MD
LG