Доступність посилання

ТОП новини

Кримські “регіонали” тиснуть на місцеву пресу.


Володимир Притула Сімферополь, 22 травня 2006 (RadioSvoboda.Ua) – У Криму місцеві “регіонали” тиснуть на районну пресу. У понеділок журналісти газети “Наше врємя” з Ленінського району автономії на прес-конференції скаржилися колегам на нову “регіональну” владу.

Головний редактор єдиної в Ленінському районі Криму газети “Наше врємя” Андрій Мержев каже, що після виборів ставлення до журналістів у районі різко змінилося. Як тільки стали відомі результати голосування, лідери місцевих “регіоналів” запропонували йому піти з посади. Він відмовився. І вже на першій сесії райради, яка є засновником видання, не заслухавши його звіт і не взявши до уваги, що редактор у відпустці, депутати звільнили Андрія Мержева з посади головного редактора.

Сесія відбулася 5 травня, а вже 17 – працівники апарату райради опечатали кабінет редактора видання, що остаточно паралізувало роботу редакції. В суботу 20 травня вперше за всю свою історію газета не вийшла. Андрій Мержев каже, що причина його звільнення – політична, оскільки під час виборчої кампанії редакція проводила незалежну політику, надаючи слово усім політичним силам, а не тільки “регіоналам”.

Андрій Мержев: “Виключно політична причина. Й у своїх зверненнях до Президента і Генеральної прокуратури трудовий колектив говорив, що це розправа над газетою, розправа над свободою слова у Ленінському районі. Це наша думка. А причин можна придумувати багато – не здав якийсь звіт, ще щось. Але факт залишається фактом – звільнений редактор, газета не виходить, мешканці району залишилися без будь-якої інформації ”, - заявив Андрій Мержев і додав, що на знак протесту всі 12 працівників газети написали заяви про звільнення. Голова Кримського відділення НСЖУ Людмила Хорошилова каже, що такі сигнали надходять з багатьох районів Криму, де “регіонали” прийшли до влади – у Судаку, Ялті, Нижньогірському, Чорноморському і ось – у Ленінському районах. Людмила Хорошилова: “Ця ситуація – це спроба перед роздержавленням комунальної і державної преси залишити її в ручному управлінні на короткому повідку у своєму улюбленому, так сказати, користуванні”.

Мені не вдалося зв’язатися із безпосередньо головою Ленінської райради Анатолієм Петрищевим, але в інтерв’ю місцевим журналістам він заявив, що депутати діяли цілком законно, бо саме райрада є засновником газети і саме вона тепер визначатиме редакційну політику цього видання.

Один з очільників кримської організації Партії регіонів, голова Постійної комісії Верховної Ради Криму з питань ЗМІ Григорій Іоффе в телефонному інтерв’ю Радіо “Свобода” сказав, що уже наспів час серйозно говорити про роздержавлення комунальної преси: “У цьому ж конкретному випадку з усією скурпульозністю слід розбиратися, що сталося. Але треба взяти до уваги, що засновник ЗМІ згідно із законом має певні права і несе певну відповідальність”. Журналісти ж заявляють, що продовжать свою боротьбу за редактора.
XS
SM
MD
LG