Доступність посилання

ТОП новини

“Звуки життя”: нездорові тайни.


Київ, 23 квітня 2006 року. Те що лікарі - окрема каста, люди говорять вже не перше століття, ба навіть тисячоліття. І звісно, як і кожна каста - лікарі мають свої закони та правила. Один з розділів їхнього кодексу - лікарська таємниця. Формально її має дотримуватись кожен медик - на практиці - задуматись над цим просто не вистачає часу. Як результат - страждають пацієнти. Інколи це призводить до вельми невтішних наслідків. Яких саме? Чому сьогодні правозахисники в черговий раз зіткнулися із міністерством охорони здоров’я у залі суда - поговоримо у Звуках Життя "нездорові тайни" з Микитою Моісеєвим.

Закон, як показує досвід, не завжди і не скрізь в Україні виконується. Всупереч логіці, діагнози у медичних картках пацієнтів зовсім не шифруються. Так званий "листок непрацездатності", який потрібно підписувати у цілій низці інстанцій - теж, згідно інструкції містить інформацію про діагноз. Це обурило лікаря Світлану Побережець, яка подала позов до суду на Мінохорони здоров’я. На черговому слуханні цієї справи у Печерському Райсуді сьогодні була кореспондентка Радіо Свобода Наталка Коваленко.

Аудіозапис програми. Перший випуск:

Якщо у лікарняному вам запишуть стандартне ОРВІ або грип - напевне, ви не дуже образитеся - з кожним буває. Але якщо ваша хвороба - інтимна, то ви можете стати перед вибором - чи віддавати лікарняний листок на роботі. Не віддати - зарахують прогули, віддати - треба готуватися, що про вашу недугу може взнати колектив - розмірковують пацієнти відділення урології однієї з київських лікарень З ними спілкувалася Леся Штогрин.

Аудіозапис програми. Другий випуск:

Нещодавно Крим був шокований історією, що трапилася в Сімферополі. Дев’ятнадцятирічна Наталя, яка вчилася на перукаря, для практичних занять мала пройти медогляд. Попередній тест на ВІЛ-інфекцію дав позитивний результат. І медики не промовчали - розповідає кримський кореспондент радіо свобода Володимир Притула.

А от в Америці в будь-якому діагнозі люди не бачать нічого поганого. Суспільство, якщо воно хоче вважатися демократичним - повинно мати право доступу до будь-якої інформації - в тому числі і про стан здоров"я, перш за все, публічних людей - каже кореспондент радіо свобода у Сша Юрій Дулерайн.

Аудіозапис програми. Третій випуск:

Багато медиків погано усвідомлюють, що дотримання лікарської таємниці - це частина прав людини, які треба ретельно оберігати - вважає голова Миколаївської лікарської асоціації, що займається захистом прав пацієнтів Віктор Глуховський. Він розповів про парадокс, пов’язаний з медичною інформацією. Адже, якщо вірити дослідженням асоціації - третина пацієнтів стикалася з розголошенням лікарської таємниці, водночас половина пацієнтів не могли отримати повноцінну інформацію про власне здоров’я.

Аудіозапис програми. Четвертий випуск:
XS
SM
MD
LG