Доступність посилання

ТОП новини

Як держава дбає про парламентарів?


Тетяна Ярмощук Київ, 24 травня 2006 (RadioSvoboda.Ua) – Квартира, службове авто, помічники, канцтовари... Всім цим держава зобов’язана забезпечити новообраних народних депутатів. Що вже отримали новоспечені депутати і що сподіваються отримати?

Адвокатка Олена Лукаш до парламенту потрапила вперше. Каже, що ще не знає достеменно, якими матеріальними благами має забезпечити її держава:

“На сьогодні отримала від верховної Ради і від держави Конституцію України, регламент, низку законів України і чудовий шкіряник чорний портфель для того, щоб я могла плідно працювати і інструкцію по порядку роботи з електронною системою Ради. Також я отримала сьогодні безкоштовне навчання як правильно натискати на кнопки. Якщо ж відверто, я багато працювала у ЦВК і ще навіть не цікавилася які матеріальні та побутові умови має мені забезпечити держава”.

Бютівець Дмитро Видрін, який народним депутатом також став вперше сподівається, що держава забезпечить його проїзним квитком на метро:

“Вже отримав чудовий портфель. Щоправда, не з натуральної шкіри, а з дуже якісного дерматину. Також отримав календар та якісну ручку. Ще я хотів би мати безплатний квиток на метро. Це мабуть все. Помешкання в мене є, автомобіль непоганий є, дачу я вже мав колись, тож знаю, що це одні тільки клопоти”.

Комуніст Олександр Голуб до Верховної Ради пройшов вже втретє. Розповідає, що цьогоріч отримав той же набір документів, що й попередні роки. Єдина відмінність, замість портфеля давали папку:

“Немає машини, яка б закріплювала за конкретним депутатом. Він може скористатися автівкою, там, викликати її коли треба поїхати на медіа, на телебачення... Ну, можна отримати машину там на годину, на дві, проте немає такої персонально закріпленої машини. А в позаминулому скликання я отримав службову квартиру і продовжую в ній жити”.

Кожного новоспеченого депутата держава зобов’язана забезпечити квартирою, або ж сплатити компенсацію у розмірі від 100 до 300 тисяч гривень. Поки що ж 146 народних депутатів не киян поселили у чотиризірковому готелі “Київ”. Одномісний “люкс” тут коштує 980 гривень на добу. Парламентарі отримують також право безкоштовно лікуватися у лікарні Державного управління справами “Феофанія”. Кожному законотворцю держава має оплатити послуги чотирьох помічників.
XS
SM
MD
LG