Доступність посилання

ТОП новини

На сесії Парламентської Асамблеї НАТО у Парижі буде зачитано звернення глави Української держави


Петро Кагуй Прага, 26 травня 2006 року (RadioSvoboda.Ua) – Сьогодні Міністр закордонних справ України Борис Тарасюк візьме участь у сесії Парламентській Асамблеї НАТО, котра проходитиме у столиці Франції.

Борис Тарасюк як повноважний представник президента України має зачитати від імені Віктора Ющенко звернення до учасників Асамблеї Північноатлантичного Альянсу.

52-га сесія Парламентської Асамблеї НАТО працюватиме протягом 5 днів – до 30 травня. У ній візьмуть участь приблизно 340 парламентаріїв із Північної Америки і Європи.

Чого ж очікує Україна від участі у цьому поважному форумі?

Із цим запитанням ми звернулися до речника МЗС України Василя Філіпчука:

«Ми вважаємо, що Парламентська Асамблея НАТО виконує важливу роль міжнародного форуму, де парламентарі країн членів НАТО розглядають актуальні питання діяльності Альянсу.

Україна на цей момент має статус асоційованого члена міжпарламентської організації і на сесіях асамблеї її представляє, зазвичай, Верховна Рада України. На нашу думку, парламентський вимір співробітництва України з НАТО набуває особливої ваги саме зараз, коли Україна впритул вже наблизилася до отримання запрошення приєднатися до Плану дій щодо членства в НАТО.

Свідченням інтересу з боку Парламентської Асамблеї до України стало те, що керівник Парламентської Асамблеї вже двічі відвідав Україну протягом останнього часу. Це візити П’єра Лелюша до України у жовтні минулого року і в березні цього року».


Тим часом, про незворотність зовнішньополітичного курсу України учора заявив Президент України Віктор Ющенко, звертаючись до українських парламентарів на першому засіданні Верховної Ради 5-го скликання:

«Хочу окремо наголосити. Зовнішньополітичний курс України залишається не лише незмінним, але й незворотнім!».

І все ж, про що саме йтиметься у зверненні Віктора Ющенка вже до Парламентської Асамблеї НАТО, що його від імені Президента України має прочитати Борис Тарасюк у Парижі?

На це речник МЗС України Василь Філіпчук відповів:

«Насамперед будуть окреслені практичні кроки, які здійснює зараз Україна з метою наближення до стандартів НАТО, здійснення військової реформи. Наша мета зараз – започаткування роботи в рамках Плану дій щодо отримання членства. Як Ви знаєте, ми очікуємо, що в рамках Ризького саміту НАТО цього року ми зможемо підписати цей План дій, який впритул наблизить нас до членства в НАТО».
XS
SM
MD
LG