Доступність посилання

ТОП новини

Позов прокурора Дніпропетровська до суду щодо скасування рішення Дніпропетровської міськради про надання російській мові статусу регіональної, можливо, почнуть розглядати вже за тиждень під тиском вуличних акцій протесту


Активісти дніпропетровських організацій Блоку Юлії Тимошенко, Української народної партії, УНА-УНСО та інших політичних сил, що сьомий день поспіль проводять акцію протесту проти рішення депутатського корпусу під міськрадою, прогнозують, що розгляд прокурорського позову в суді розпочнеться з наступного понеділка.

Активісти дніпропетровських організацій Блоку Юлії Тимошенко, Української народної партії, УНА-УНСО та інших політичних сил, що сьомий день поспіль проводять акцію протесту проти рішення депутатського корпусу під міськрадою, прогнозують, що розгляд прокурорського позову в суді розпочнеться з наступного понеділка. Як сказав представник місцевого осередку Блоку Юлії Тимошенко Роман Сердюк, за законом, подібні позовні заяви мають розглянути впродовж місяця, однак учасники акції протесту мають намір пришвидшити цей процес своїми акціями протесту.

Водночас представники фракції Партії регіонів у Дніпропетровській міськраді, які були ініціаторами рішення про мову, планують відстоювати свою позицію в судовому порядку. Але, як повідомив керівник фракції Партії регіонів Олексій Тишкін, до Партії регіонів поки що не зверталися як до сторони процесу.

Дніпропетровська міська рада вирішила надати російській мові статус регіональної 24-го травня, а 26-го травня прокурор міста Микола Горностаєв подав до Господарського суду Дніпропетровської області позов щодо скасування цієї ухвали. З того моменту рішення міськради вважається зупиненим аж до розгляду справи у суді.
XS
SM
MD
LG