Доступність посилання

ТОП новини

Віртуальні мандри малими містами.


Віталій Пономарьов Київ, 2 червня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - Місто Хотин на кордоні Буковини та Поділля пов’язане з іменами Володимира Великого, Данила Галицького, Байди-Вишневецького, Петра Могили, Богдана Хмельницького та Пилипа Орлика. Але найбільше уславився під Хотином гетьман Петро Конашевич-Сагайдачний – той, про якого співають, що він проміняв жінку на тютюн та люльку, необачний. Про Хотин розповідає ведучий рубрики «Віртуальні мандри малими містами» Віталій Пономарьов.

Поселення на правому березі Дністра на місці нинішнього Хотина існувало вже за часів трипільської культури. Київський князь Володимир Великий збудував там дерев’яну фортецю, а король Данило Галицький замінив її мурованою. Говорить директор Державного історико-архітектурного заповідника «Хотинська фортеця» Людмила Пастух.

Людмила Пастух: Хотин – старовинне місто, якому зовсім недавно виповнилося аж 1000 років. Кожен турист може ознайомитись із Старим Замком, з турецькими оборонними спорудами. Маємо ще стародавнє місто і пам’ятки єврейської культури, надзвичайно цікава стара старообрядська церква.

Віталій Пономарьов: У вересні 1621 року під мурами Хотинської фортеці козацьке військо та польсько-литовська армія зупинили наступ двохсоттисячної турецько-татарської армії. Напередодні битви гетьман Петро Конашевич-Сагайдачний був поранений отруйною стрілою. Розповідає Людмила Пастух.

Людмила Пастух: Якщо подивитися через Дністер, який протікає під фортецею, то можна побачити ще і прекрасну козацьку церкву ХVI століття. Саме ту церкву, коли під час Хотинської війни, коли був поранений відомий український гетьман Петро Конашевич-Сагайдачний, то саме після поранення його занесли до тієї церкви, де йому лікували руку.

Віталій Пономарьов: Упродовж століть Хотин належав Угорщині, Молдові, Туреччині, Польщі, Австрії, Російській імперії, Румунії та Радянському Союзу. Говорить Людмила Пастух.

Людмила Пастух: В 16 кілометрах від міста Хотина є поле Ставчанського бою, але зрозуміло, що головною подією, з якою турист може ознайомитися в нашому краю, це є відома в історії Хотинська битва 1621 року. Збереглося місце цієї битви, зберігся пам’ятний знак славному українському гетьману Петру Конашевичу-Сагайдачному.

Віталій Пономарьов: За оцінками фахівців, Хотинська фортеця відновлена приблизно на третину. І хоча держава виділяє на це 2 мільйона гривень щорічно, за такого фінансування відбудова цитаделі триватиме ще не одне десятиліття.
XS
SM
MD
LG