Доступність посилання

ТОП новини

Європейський Союз і Світовий Банк зібрали у Відні всіх відповідальних за пташиний грип.


Василь Зілгалов Прага, 6 червня 2006 (RadioSvoboda.Ua) – У вівторок і середу Відень став місцем проведення світової конференції з проблем запобігання поширенню пташиного грипу. Організаторами цього дводенного форуму стали Європейський Союз і Світовий Банк. На зібранні в австрійській столиці йдеться, насамперед, про виконання фінансових зобов’язань, взятих на себе ще у січні на зборах у Пекіні головними країнами - донорами щодо вдосконалення координаційної програми боротьби з небезпечною для світу недугою.

Один із чільників Світового Банку Джуліан Швейцер, директор програм розвитку Південної Азії, сказав напередодні конференції високого рівня у Відні про важливість світової координації зусиль у боротьбі з пташиним грипом:

"Всі наші країни звернулися до міжнародної спільноти по допомогу, бо вони знають, що втрати будуть дуже великі. І в цьому разі профілактика набагато краща, ніж лікування. Кошти на впровадження цих проектів незрівнянно менші, аніж можливі економічні наслідки пандемії при передачі інфекції від людини до людини, не кажучи вже про соціальні наслідки, які будуть величезні".

А один із організаторів конференції у Відні, чільний фахівець Світового банку із проблем сільського господарства Роберт Епворф відзначив, що "ця зустріч може бути добрим засобом для делегацій країн-учасників зустрітися один з одним і формально, і в кулуарах конференції, щоб обговорити проблеми, які мають спільний характер. А це і лабораторії для тестування, і стратегія спілкування, політика компенсацій як ключові галузі, де країни можуть співпрацювати та обмінюватися ідеями".

Як зазначають оглядачі, одна з головних тем конференції у Відні – це дефіцит коштів для спільної програми боротьби з пташиним грипом. Такі дані поширив у прес-релізі конференції у Відні Світовий Банк. Так, із заявлених націями і міжнародними організаціями у січні цього року в Пекіні 1,9 мільярда доларів реально було виділено на час конференції у Відні лише 286 мільйонів доларів США. Повністю свої зобов’язання виконали лише Японія / 158 мільйонів доларів/, Швейцарія /близько п’яти мільйонів доларів/, Фінляндія / майже 3 з половиною мільйона доларів/ і Чехія / 200 тисяч доларів/. США, котрі пообіцяли виділити 334 мільйони доларів, на даний час внесли лише 71 мільйон доларів.

Головна проблема світових зусиль - запобігти можливій пандемії при передачі вірусу пташиного грипу від людини до людини. Відомо, що з 2003 року від цього вірусу померло 123 особи. Останні аналізи , взяті ВОЗ в Індонезії з померлих на цей грип людей, вже показали певну мутацію вірусу Аш5 Ен1.

Конференція високого рівня у Відні, організована ЄС і Світовим Банком, продовжить свою роботу в середу.
XS
SM
MD
LG