Доступність посилання

ТОП новини

“Звуки життя”: Халява, сер!.


Київ, 7 червня 2006 року. Життя на шару - яка солодка мрія для ледащо і як насправді до пільг призвичаїлися українці! Медаль має два боки - це люди які насправді таких пільг потребують і ті. хто у будь-який спосіб хоче отримати бодай щось на шару - відпочинок, безкоштовний проїзд чи бодай якась дрібничка за рахунок держави. Міністерство транспорту ініціювало введення електронної картки обліку для пільговиків, тому саме про пільги ми поговоримо сьогодні, у Звуках Життя - "Халява, сер!". З вами Микита Моісеєв.

Транспортними пільгами користуються половина населення України. Це - більше двадцяти трьох мільйонів осіб. Компенсує витрати транспортників держава - і це близько п’яти мільярдів гривень щорічно. Чи багато людей користуються пільгами - на центральній станції метро у Києві досліджувала Леся Штогрин.

Аудіозапис програми. Перший випуск:

Міністерство транспорту днями поскаржилося - половина населення України - двадцять три мільйона людей - мають право на пільговий проїзд у транспорті. Пенсіонери, інваліди, міліціонери будь-якого рангу... Киянин Петро каже, що його сім’я має право не оплачувати повну вартість житлово-комунальних послуг. Першопрохідцем із добування пільг у родині стала бабуся - і її невдалий досвід показав - простіше і дешевше відмовитися від цієї заманливої на перший погляд ідеї...

Аудіозапис програми. Другий випуск:

Пільги - для людини, яка виросла в радянському союзі, це своєрідне визнання державою особливих заслуг, тобто певний спосіб відчути себе обраним. Однак на Заході України є люди, яким незважаючи на свої заслуги - саме перед Україною - вдалося домогтися пошани тільки у себе на малій батьківщині - на Галичині. Воїни ОУН-УПА - вони ображаються на державу за відсутність багатьох пільг, однак запевняють - справа - не в грошах... Продовжує кореспондент Радіо Свобода у Львові Галина Терещук.

Аудіозапис програми. Третій випуск:

Пільга не є державною допомогою - наголошують у міністерстві праці та соціальної політики. Адже вона - не залежить від доходу громадянина. І якраз з цього приводу у владних кабінетах тривають суперечки - варто чи не варто надавати пільги лише тим громадянам, чий дохід є меншим від певного рівня? Чиновник Мінпраці Надія Коренева вважає це недоречним.

Аудіозапис програми. Четвертий випуск:
XS
SM
MD
LG