Марек Сiвец
"Чесно кажучи, українськi лiдери мають повчитися, що означає компромiс i що означає спiвiснування. Наразi вони цього не показали, i ось чому уряду немає i через три мiсяцi пiсля виборiв".
Вiн зауважив, що нинi важко сказати, наскiльки про- чи антиєвропейською буде можлива коаліція з Партією регіонів. За словами голови комiтету парламентської спiвпрацi ЄС-Україна, обидвi полiтичнi сили - i "Наша Україна", i "Партiя регiонiв" - заявляли в своїх передвиборних декларацiях, що пiдтримують європейську iнтеграцiю, але все залежить вiд того, якими будуть остаточнi результати переговорiв. Сiвец не виключає, що широка коалiцiя може бути проєвропейською:
"Це можливо. Я навiть можу сказати, що якщо вони домовляться, то коалiцiя буде дуже сильною, тому що вони мають дуже сильну позицiю в парламентi. Я вiрю, що навiть для Януковича зрозумiлi європейськi прагнення, тому що треба враховувати волю українського народу. І я вiрю, що українцi не мають сумнiвiв, що для України є добрим".
Високопоставлений європейський дипломат, що говорив iз Радiо Свобода на умовах анонiмностi, заявив, що Євросоюз уважно стежить за подiями в Українi i вважає дещо тривожною ситуацiю, коли на створення коалiцiї йде стiльки часу. За його словами, найважливiше зараз не хто створить коалiцiю, а результат - наскiльки в Українi буде нацiональна згода. Дипломат запевнив, що в Євросоюзi добре знають: українцi хочуть бачити реформи та розвиток, тож важливо, щоб уряд мав солiдну основу. У Брюсселi робитимуть висновки за результатами роботи нового уряду, а не за прiзвищами урядовців.