Доступність посилання

ТОП новини

Міхаіл Калашніков підтримав ООН у боротьбі із незаконною торгівлею звичайною зброєю.


Василь Зілгалов Прага, 26 червня 2006 (RadioSvoboda.Ua) – Сьогодні у Нью-Йорку розпочалася конференція ООН з проблем боротьби проти незаконної торгівлі звичайними озброєннями. За іронією долі якраз тоді, коли минуло 60 років створення знаменитого автомата Калашнікова, світова спільнота обговорює цю болючу проблему. Лише тих же автоматів Калашнікова, за даними ООН, у світі нині нараховується понад 70 мільйонів штук.

Всім військовим та й просто багатьом людям добре знайомий цей звук. Перші зразки автомата Міхаіла Калашнікова АК –47 з’явилися в Іжевську, в Росії, у 1946 році. Нині ця зброя наявна у понад 80 країнах світу і виробляється в 14 країнах на чотирьох континентах. В деяких країнах її можна купити всього за 30 доларів США. У багатьох конфліктах у світі більше половини озброєнь припадає саме на автомат Калашнікова.

Сам винахідник Міхаіл Калашніков виправдовується, коли його запитують, чи не шкодує він, що винайшов свого часу таку смертоносну річ.

"Та хіба це конструктор винен? Це політики винні, що вони не можуть мирним шляхом домовитися, щоб зброю не застосовували," - каже 87 річний конструктор автомата.

Міхаіл Калашніков народився у селянській родині на Алтаї і був у дитячі та юнацькі роки звичайним пастухом. А в армії став водієм і потім командиром танка. У перші дні війни був контужений, після чого почав займатися лише конструюванням стрілецької зброї.

Тепер Міхаіла Калашнікова турбує те, що в світі незаконно торгують звичайними озброєннями. Про це йдеться у спеціальній заяві генерал – лейтенанта, поширеній сьогодні в ООН. Калашнікова непокоїть те, що зброю використовують не лише з метою національної оборони. Вона діє в руках агресорів, терористів, злочинців усіх відтінків. "Коли я дивлюся телевізор і бачу легку зброю родини Калашнікова у руках бандитів, я не перестаю запитувати себе, як вона потрапила до цих людей", - бідкається конструктор. Експерти кажуть, що однією з проблем є незаконне відтворення автомата Калашнікова у різних куточках світу, що складає понад 8О% об’єму світового ринку звичайних озброєнь. І в сьогоднішній заяві Міхаіл Калашников наголошує: "Необхідно торгувати зброєю цивілізовано. Я звертаюся з посланням в ООН, що я на боці заборони підробки стрілецької зброї". Додамо лише, що конференція ООН і має на меті зупинити нелегальне розповсюдження звичайних озброєнь.
XS
SM
MD
LG