Доступність посилання

ТОП новини

У Європарламенті говорили про 10-річчя української Конституції.


Наталія Вікуліна Брюссель, 28 червня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - З Конституцією українці отримали права, яких не було за радянських часів, однак для того, щоб ці права дотримувалися, Україні потрібна незалежна судова система. Про це заявив федеральний суддя США Богдан Футей на дебатах у Європарламенті, присвячених 10-річчю української Конституції. Дебати пройшли за сприяння Бізнесової Ради Україна-ЄС.

Конституція надала українцям право на свободу слова, зібрань, віросповідання тощо, однак без незелажної судової системи в Україні не може бути верховенства права. Так уважає колишній радник робочої групи з прийняття Основного закону в Україні, американський суддя Богдан Футей:

“Як не може бути ринкової економіки без приватної власності, так само не може бути верховенства права, якщо не існує незалежного судочинства. Ми очікуємо від судів їхньої підтримки демократії і верховенства права.”

На його переконання, незалежність суддів не означає, що вони діють, як їм заманеться, - судді повинні діяти у відповідності з Конституцією і законами. Серед іншого Футей розкритикував недавню політичну реформу, яка, на його думку, порушує принципи верховенства права.

Учасники дебатів у Європарламенті говорили також і про те, яким шляхом ітиме Україна після створення коаліції. Заступник голови Комітету парламентської співпраці ЄС-Україна Чарльз Таннок сподівається, що новий уряд буде більш цілісним та згуртованим:

“Звичайно, ми в Євросоюзі прагнемо, аби Верховна Рада приймала визначні закони – особливо законодавство, що стосується вступу до Світової організації торгівлі. Єврокомісія вже надала Україні статус країни з ринковою економікою, нині ми б хотіли, аби Україна вступила до СОТ, можливо одночасно з Росією. Таким чином ми зможемо тісно співпрацювати і покращувати бізнесові і комерційні відносини між Євросоюзом та Україною”.

Українські учасники дебатів запевнили, що Україна хоче йти в Європу. Представник України при ЄС Роман Шпек нагадав, що членство України в Євросоюзі та енергетична безпека залишатимуться цілями уряду. Про європейську інтеграцію України говорив і депутат від «Партії регіонів» Сергій Клюєв:

“Україна прагне брати участь у внутрішньому ринку Євросоюзу та його програмах. Україна хоче бути повноправним членом європейської родини”.
XS
SM
MD
LG