Доступність посилання

ТОП новини

Україна – не Британія. А от Вінниця – Лондон. Майже.


Вінниця, 4 липня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - Вінницький мер Володимир Гройсман повідомив про нововведення, яке в разі його схвалення сесією депутатів міськради, може означати революцію в регулюванні транспортних потоків в центрі столиці подільського краю.

Зробити проїзд центром міста платним, цю ідею вперше в Європі запровадив мер Лондона Кен Лівінгстон в 2002 році. Лише за п‘ять фунтів на день лондонці тепер мають право проїзду в центральну зону столиці Сполученого Королівства на власному транспорті у години-пік робочих днів. За дотриманням цього припису слідкують десятки тисяч відеокамер, що фіксують кожну машину, яка перетинає межі центру Лондону. Хоча мільйони лондонців були шоковані необхідністю платити за те, що завжди нічого не коштувало, проте нововведення лондонського мера живе вже понад три роки і скасовувати його ніхто не збирається.

І ось маємо Лондон у Вінниці, наразі лише в частині стягнення плати за проїзд центром міста – вулицею Соборною. Раніше на в‘їздах на цю волинцю, на якій розташовано більшість міських та обласних адміністративних установ, було встановлено знаки, які забороняли проїзд приватного транспорту. А вже за кілька метрів від знаків влаштовували регулярні полювання на порушників співробітники ДАЇ, причому, як свідчать водії – за цілком скромну плату міліціонери пропускали кожного автомобіліста в подорож центром міста.

Тепер мер міста Володимир Гройсман пропонує скасувати заборону на проїзд вулицею Соборною, натомість запровадивши оплату у вигляді абонементу, що коштуватиме власникові 100 гривень на місяць – приблизно 11 фунтів стерлінгів. Враховуючи те, що в Лондоні платна зона за площею становить приблизно 5 Вінниць, а у Вінниці оплату будуть брати за проїзд вулицею, довжиною менше двох кілометрів, автору цього матеріалу ціна в 100 гривень на місяць ввижається цілком лондонською.

В міськраді планують застосовувати плату за проїзд Соборною не до усіх автомобілістів. Говорить начальник транспортного управління пан Іорданов:

“Це не буде торкатися пільгових прошарків населення. І не буде торкатися комунального транспорту. Це трамваї, тролейбуси, автобусів загального користування, що їх дотує бюджет для перевезення пільгових прошарків населення”.

Куди підуть гроші водіїв, стягнуті за проїзд центром Вінниці, наразі не відомо, як не відомо і те, чи витримають вулиці, якими поїдуть автомобілісти в об‘їзд Соборної нове транспортне навантаження.
XS
SM
MD
LG