Доступність посилання

ТОП новини

Польських футболістів вдома зустрічали вболівальники і прокурори.


Єва Поштар Варшава, 3 липня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - Після невдалого виступу на Чемпіонаті Світу в Німеччині польську національну збірну зустрічали не лише футбольні фанати, але і представники прокуратури. Інтерес останніх до футболу професійний, адже Польщею прокотився гучний скандал навколо корупції у футболі. Тепер цією справоб займаються не лише правоохоронні органи, але і представники уряду і навіть прем’єр міністр.

Футбольні клуби національної ліги підозрюють у так званих «договірних» матчах, підкупі суддів та інших випадках неспортивної поведінки. Під підозрою і головний тренер польської національної збірної, Павел Янаш. Про корупцію в лавах Польської футбольної спілки згадувалося вже давно, але на думку коментаторів, діячам футбольної федерації вдавалося замовчувати справу. Краплею, яка переповнила чашу терпіння, був провал польських футболістів у Німеччині.

Ось, як пояснив увагу влади до футбольних афер прем’єр міністр Казімєж Марцінкєвіч:

“Впродовж останніх кількох місяців лунають повідомлення про негаразди в діяльності керівництва польського футболу, в самому його нутрі. Ці вістки мусять зустрітися із протидією відповідних органів. Ми відкладали активні дії з огляду на підготовку до світового чемпіонату”.

У понеділок центральний офіс польської футбольної спілки відвідали податкова інспекція і представники міністерства спорту. Підставою було кількамісячне прокурорське розслідування, яке викрило механізми корупції в польській вищій лізі.

Міська прокуратура Вроцлава пред''явила звинувачення і заарештувала близько 20 регіональних діячів польського футболу, які можуть мати відношення до дій центральних структур. У центрі цієї справи - впливова і майже всемогутня особа в польському футболі - Ришард Ф. Його знаютьу у польському футболі за прізвиськом "Фризєр" ("Перукар"). Ця таємнича персона ще нещодавно перебувала в тюрмі і там вирішила піти на співпрацю із прокуратурою.

Коментуючи цей візит, представники футбольної спілки запевнили, що вони є союзниками прокуратури в боротьбі із корупцією.

А Президент футбольної спілки, Міхал Лісткєвіч подібно як і прем''єр говорив, що найважливішим є добре ім’я польського спорту, яке заплямуали злочинні структури. Він запевнив, що корупційний скандал не матиме впливу на спільний українсько- польську пропозицію про проведення футбольного чемпіонату Євро 2012.
XS
SM
MD
LG