Доступність посилання

ТОП новини

Дніпропетровськ за чверть століття: щільніше, вище, глибше.


Юлія Рацибарська Дніпропетровськ, 6 липня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - За чверть століття Дніпропетровськ стане по-справжньому зручним і презентабельним європейським містом — з великою кількістю зелених зон, новими будинками у спальних районах, впорядкованою схемою руху транспорту і майже вп’ятеро довшим метро. Усе це записано в проекті Генерального плану забудови міста, який на замовлення дніпропетровської влади розробили київські фахівці. Презентація майже готового документу відбулася в міськвиконкомі.

На розробку Генплану розвитку Дніпропетровська фахівці київського інституту „Діпромісто” витратили майже 4 роки. Презентували — у вузькому колі депутатів міськради і журналістів. Поки цей документ позначений грифом „секретно”, тому знімати й фотографувати схеми оновлення й м розбудови міста не дозволили.

Проте про основні заходи, передбачені Генпланом, розповіли охоче. У найближчі 25 років населення міста зросте на чверть, кажуть проектувальники, отож доведеться ущільнювати спальні райони. Вільних територій, на яких можна було б будувати, залишилось зовсім мало, — повідомив головний архітектор „Діпроміста” Микола Лопатюк:

“В місті територій для багатоквартирного будівництва, які не потребують серйозної підготовки, не більше 60-ти гектарів. Решта — потребують серйозної інженерної підготовки. Але все одно це дешевше, ніж реконструкція”.

А втім, реконструкцію теж запланували. В основному — кварталів в „історичному ядрі міста”. Також розширять парки, лісові зони, ботанічний сад.

Семикілометровий метрополітен, який у його нинішньому вигляді фахівці називають не видом транспорту, а атракціоном, подовжать аж у п’ять разів. Його гілка пройде під дном Дніпра і з’єднає ліву й праву частини мегаполісу.

Після того, як добудують підземку, кажуть розробники, доведеться прибрати з центрального проспекту його невід’ємний символ— трамвай першого маршруту. Цій лінії вже більш ніж сто років, але тоді вона стане не потрібна.

Говорить фахівець з розвитку транспорту інституту „Діпромісто” Борис Скоробагатов:

“Це дасть можливість упорядкувати проспект, збільшити його пропускну спроможність”.

Пропускна ж спроможність більшості дніпропетровських вулиць нині вдвічі менша, ніж треба. Те саме — з мостами, два з яких вже повністю вичерпали свої ресурси. Отож доведеться споруджувати нові дороги, у тому числі магістрального значення — на Полтаву, Запоріжжя, Донецьк, Київ, і перекидати через річку нові мости, щонайменше два.

Через брак будівельних площ, місто ростиме вгору, — зазначають фахівці. Майбутнє — за висотними будинками, кількаповерховими гаражами —поки що автовласники купують їх не охоче. Освоюватимуть і простір під землею, — сказав головний архітектор міста Ігор Підорван:

“Розвиток підземного простору — на площі Леніна будуть передбачені паркувальні місця тощо. Так, як це робиться в цивілізованому світі. У цьому ми ще відстаємо від Європи. Але нічого тут складного немає. Відстаємо — догонимо і перегонимо. Тільки потрібен час, стабільна ситуація і розуміння питання”.

Та поки що це — тільки плани. Розробку київських проектувальників мають ще схвалити місцеві спеціалісти і затвердити депутати. А днями місцева влада обіцяє зняти з проекту Генплану гриф „секретно” і розпочати обговорювати його на громадських слуханнях.
XS
SM
MD
LG