Доступність посилання

ТОП новини

Яскрава крапка Мороза. Або як сприймають українці розвал коаліції демократичних сил.


Тетяна Ярмощук Київ, 10 липня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - П’ятий день Україна має голову Верховної Ради. Четвертий день існує коаліція, яку сформували Партія регіонів, СПУ та КПУ. Завтра можливо парламент обере прем’єр-міністра, принаймні цього не виключає спікер Олександр Мороз. Блок Юлії Тимошенко вже заявив, що йде в опозицію і, можливо, у вівторок блокуватиме трибуну Верховної Ради. А “Наша Україна” обіцяє якийсь сюрприз на завтрашньому засіданні Верховної Ради. Як же нинішні політичні сюрпризи, зокрема, розвал коаліції демократичних сил, сприймають українці?

Через півтора постмайданівських роки Україна прийшла до соціалістично-регіонально-комуністичної коаліції. В цій коаліції чекають, що до них приєднається і “Наша Україна”. Якщо й не всією фракцією, то принаймні частково. Олександр Мороз, який практично і розвалив коаліцію між СПУ, “Нашою Україною” та Блоком Юлії Тимошенко твердить, що зважився на такий крок на благо Україна та в ім’я об’єднання України. Президент Віктор Ющенко заявив, що дотримуватиметься Конституції та букви закону, а внутрішній та зовнішній курс України буде незмінним. А от що говорять люди, опитані кореспондентами Радіо Свобода на вулицях Одеси і Києва:

- Я стояла на Майдані не за Ющенка, я стояла на Майдані проти Януковича. Я не очікувала такого підступного кроку від Ющенка. Але найбільше я розчарована позицією Мороза. Ця людина виявилася дуже підступною. Він надурив всіх.

- У мене бридке відчуття. Таке, як хтось в душу наплював. Нічого більше не скажеш. Як сказав Жиглов, “вор должен сидеть в тюрьме”. І вся ця банда має сидіти там, де вона має сидіти, а не в Верховній Раді.

- Мороз вашим і нашим, так що я Мороза не признаю.

- Моя особиста думка, звісно, що він ренегат.


Нинішню ситуацію помаранчево налаштовані українці сприймають як реванш Віктора Януковича та його команди, каже психолог Олександр Губенко:

“З одного боку можливе згортання демократичних цінностей та ідеалів, і сподівань на їх успішну реалізацію, навіть з боку тих, хто пов’язав із цим свої ідеали. А з іншого боку, можна очікувати більш активних кроків і більшої активності з боку тих людей, які будуть більш згуртовано захищати права демократичного суспільства і все ж таки добиватись певних зрушень”.

Політолог Олесь Доній прогнозує, що нинішня ситуація може спричинити стихійні мітинги у різних містах, однак повторення Майдану не буде, каже він. А останні події в українському політикумі пан Доній називає логічними:

“Люди, які йшли на Майдан, вони йшли з романтичними мріями, романтичними надіями про зміну системи влади. А от ті хто виходили на трибуну, вони боролися за персональну владу, владу президентську і біля президента. Вони цю владу отримали, і протягом півтора роки відбувалася дискредитація помаранчевих сил, тих, які прийшли внаслідок помаранчевої революції. Така зрада відбувалася протягом оцих півтора роки. А хід Мороза це лише така яскрава крапка до всіх цих подій”.
XS
SM
MD
LG