Доступність посилання

ТОП новини

Місія ЄС в Одесі зросла чисельно.


Петро Каландирець Одеса, 11 липня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - Європейський Союз відкрив два нових офіси в рамках програми розширення Місії з надання прикордонної допомоги Україні і Молдові. Про це повідомив 11 липня , на прес конференції в Одесі, керівник місії ЄС, генерал Ференц Банфі.

За словами генерала Банфі, українські офіси відкриті тепер і для роботи в Одеському та Іллічівськом портах, а молдовський у Кишиневі - - для роботи на внутрішньому кордоні з Придністровським регіоном.

Ференц Банфі також додав, що після розширення, Місія ЄС контролюватиме тепер не п’ять а сім офісів.

Друга частина діяльності місії розпочата 21 травня. Її бюджет зріс до 20 мільйонів євро. З Брюсселя очікують і додаткове фінансування, на кілька мільйонів євро, на нові проекти запропоновані учасниками Місії. Надалі кошти будуть надходити з фондів регіональної програми дій ТАСІС.

Крім того, склад Місії Європейського Союзу з надання прикордонної допомоги поповнився на 31 працівника. Нині він нараховує 158 осіб з 16 країн ЄС і трьох країн СНД.

В рамках Місії проводиться навчання на місцях і надаються консультації українським та молдовським службовцям з метою підвищення ефективності прикордонного і митного контролю і покращення прикордонного спостереження.

Присутній на прес конференції в Одесі заступник директора міжнародного правового департаменту адміністрації Державної прикордонної служби України, генерал-майор Анатолій Зарінський висловив думку, що робота місії Євросоюзу допомогла спростувати міф про існування „чорної діри” на придністровській ділянці українсько-молдовського кордону „Про „чорну діру” можна було чути досить часто від певних ЗМІ і політиків. Нині доведено, що нічого подібного там немає. Факти контрабанди зброї не зафіксовані. Це головний позитив”.

Учасники зустрічі з журналістами
Помічник начальника Південного регіонального управління Прикордонних військ України, полковник Володимир Олешко вважає, що місія ЄС з надання допомоги на кордоні України і Молдови сприяє професійному зростанню можливостей українських прикордонників і митників.

„Вони багато допомогли у питаннях доступу до баз даних Євросоюзу, Шенгенської зони. За їх допомогою затримані вже приблизно десять викрадених на Заході автомашин. Якщо ви згадаєте настрої, які панували під час відкриття Місії, коли українську прикордонну службу молдовська сторона спробувала звинувачувати у всіх гріхах – нинішнє наше ставлення змінилося радикально. Ми ставимося один до одного як друзі. Це велике досягнення”.

Українські прикордонники назвали ситуацію на придністровській ділянці кордону „контрольованою”. За перше півріччя діяльності місії ЄС в Одесі мають місце позитивні результати.
XS
SM
MD
LG