Доступність посилання

ТОП новини
26 Вересень 2018, Київ 13:18

Чому зменшився туристичний потік до Криму?


Оксана Гребіневич Київ, 17 липня 2006 (RadioSvoboda.Ua) – Що не подобається туристам цього року на Кримському півострові і що вони шукають в інших місцях?

Минули часи, коли Ялта чи Алушта були піком бажання українця. Турист стає дедалі вибагливішим і Криму все важче задовольнити його забаганки. Кримське Міністерство курортів і туризму офіційно повідомляє: туристичний потік до Криму цього літа скоротився лише на 3 відсотки. Але туристичні фірми заявляють про скорочення попиту на відпочинок тут більше ніж на третину. Говорить директор туристичної компанії “Пілігрим” Владислава Афанасьєва:

“Скорочується і дуже. Туристичний потік в Крим зменшився приблизно на 40 %. І пов’язано це з тим, що путівки до Криму коштують приблизно стільки ж, як і до Туреччини. “Приблизно стільки ж” – це означає, що вони дорожчі, ніж до Туреччини”. Не дуже приваблює Крим і росіян. Повідомлення російських мас-медіа з Криму нагадують фронтові реляції. Плюс півтора роки масованої медіа-кампанії з дискредитації України взагалі. Результат – скорочення припливу російських туристів до Криму.

Говорить директор Севастопольського офісу “ТурЕтно” Андрій Пилов:

“Впродовж першого кварталу падіння приблизно складає 60 %. Надалі – важко сказати. Я гадаю, що середнє падіння в порівнянні з минулим роком, за моєю оцінкою, складатиме не менше ніж 50 % у порівнянні з минулим роком.”

Втім, опитані мною експерти одностайні антинатовські демонстрації, протести кримських татар і “родзинки” російського телебачення не головне. Український турист нечутливий до вибухів на індонезійських курортах і терористів в Єгипті чи Туреччині. Але дуже чутливий до кримського сервісу, який дорожчає, але залишається на радянському рівні. Тож зростає кількість чартерних рейсів з українськими туристами до Туреччини й Тунісу, в Європі за рахунок українців процвітають курорти Хорватії та Чорногорії.

Розвиток туризму в Криму потребує спеціальної державної програми, говорить Андрій Пилов:

“Немає підтримки цього сектору, тому виходить як виходить. Якщо люди витрачають на просування свого продукту, турки, скажімо, мільйони доларів на цьому ринку, то у нас вважають, що само по собі станеться. Люди дедалі частіше голосують не за наші, вітчизняні курорти” Сьогодні, на фоні неочікувано низького попиту в Криму, в пік сезону, ціни трошки поповзли вниз – десь на 20-25 %. Непоганий бонус для тих, хто збирається у відпустку.
XS
SM
MD
LG