Доступність посилання

ТОП новини
25 Вересень 2018, Київ 14:22

Три міністри НАТО зустрілися в Кракові


Василь Зілгалов Прага, 25 липня 2006 (RadioSvoboda.Ua) – У вівторок у Польщі, поблизу Кракова, на базі соляної шахти Вєлічка відбувся самміт міністрів оборони держав Веймарського трикутника – Німеччини, Франції, Польщі.

На зустрічі міністрів йшлося про підготовку листопадового самміту НАТО в Ризі, де йтиметься і про розширення Альянсу. Також міністри обговорили проблеми врегулювання в Лівані. Ось що розповів радіо Свобода про зміст цієї зустрічі натовських міністрів речник міністра оборони Польщі Пйотр Пашковський:

"На переговорах обговорювалися три дуже важливі теми. Перш за все – поточні справи, які викликані розвитком подій, насамперед ситуації в Лівані. Міністр оборони Франції Мішель Аліо Маріні розповіла, як очевидець, бо щойно повернулася звідти, про організацію евакуації громадян Франції на Кіпр і ситуацію в регіоні в цілому. Цій темі було присвячено багато уваги."

Ми знаємо, що на зустрічі йшлося про осінній самміт НАТО в Ризі. Чи йшлося конкретно про запрошення до Альянсу України?

Пйотр Пашковський: " Якщо йдеться про Ригу, осінній самміт тут, то було сказано, що необхідно створювати позитивні перспективи для країн, котрі бажають вступати до Альянсу. Важливо щоб цей заклик пролунав на самміті і був позитивний для країн - кандидатів на вступ до НАТО. Щоб він заохочував їх до подальших зусиль у виконанні їх намірів."

Додамо також, що міністри Веймарського трикутника - міністр оборони Польщі Радослав Сікорський, його колеги з Німеччини – Франц - Йозеф Юнґ та з Франції – Мішель Аліо – Маріні, обговорювали у Кракові спільні миротворчі місії в рамках європейських сил. Йшлося про миротворців НАТО в Боснії та Герцеґовині, а також про європейський миротворчий контингент в Конґо.
XS
SM
MD
LG