Доступність посилання

ТОП новини
19 Липень 2018, Київ 05:31

Парламентські слухання з мовних питань у Криму


Володимир Притула Сімферополь, 26 липня 2006 (RadioSvoboda.Ua) – Результатом депутатських слухань з мовних питань, що сьогодні пройшли у Верховній Раді Криму, стали рекомендації парламенту автономії провести всекримський референдум і підтримати проведення всеукраїнського референдуму щодо надання російській мові статусу державної в Україні.

Забезпечити безумовне виконання в Криму чинного законодавства про мови, посилити контроль за дотриманням прав громадян на користуваннями мовами, розробити і затвердити план підготовки нормативно-правових актів з мовних питань, – це не повний перелік рекомендацій, що обговорювалися на сьогоднішніх депутатських слуханнях у Сімферополі на тему забезпечення передбачених Конституцією і законами України, Конституцією АРК прав громадян на використання державної, російської та інших національних мов у всіх сферах громадського життя в автономії. Серед інших пропозицій, які, втім, не ставилися на голосування – рекомендувати парламенту Криму провести всекримський референдум і підтримати проведення всеукраїнського референдуму щодо надання російській мові статусу державної в Україні.

Водночас, як відзначили місцеві спостерігачі, жоден із промовців не висловився за надання російській мові статусу регіональної в Криму. Каже представник парламентської більшості, член президії Верховної Ради автономії Світлана Савченко: “Сам по собі статус регіональної мови – це для нас питання більш політичне, аніж правове. А тому ця вимога висувалася лише для позначення теми як такої. У принципі, нашою метою було привернення уваги і створення робочої групи з питань функціонування російської мови. І в цьому сенсі ми вважаємо, що наш проект цієї мети досяг”.

І її колеги з Партії “Союз”, Партії регіонів та інші члени кримської коаліції з цим погодилися, втім, наполягаючи у своїх виступах на бідуванні російської мови у Криму. Постійний представник Президента України в автономії Геннадій Москаль з цим не погоджується. Він каже, що проблеми виникають у використанні кримчанами саме української та кримськотатарської мов. А от хто потребує негайної допомоги і захисту – так це караїмська і кримчацька мови. “Крім політичними аспектами я більш нічим не можу пояснити необхідність проведення цих слухань”, - вважає представник президента, який також назвав їх “невдалою спробою імітації виконання політиками своїх передвиборчих обіцянок надати російській мові державного статусу”.

Опозиційний депутат кримського парламенту від Народного руху Леонід Пилунський, хоч і залишився у меншості, але має свою думку щодо цих слухань: “Мета цих слухань – випустити пару, а ще проросійські депутати використовують їх як свій піар ”.
XS
SM
MD
LG